Bedava İnternet

Adıma Kayıtlı Hat Sorgulama Adıma Kayıtlı Hat Var Mı?

Adıma Kayıtlı Hat Sorgulama Adıma Kayıtlı Hat Var Mı?

Adıma Kayıtlı Hat Nasıl Sorgulanır? Adıma Kayıtlı Hat Var Mı? Adınıza kayıtlı hatları öğrenmek istiyorsanız, e-devlet sisteminin verdiği mobil hat sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Çeşitli dolandırıcılıklara karşı korunmak için adınıza kayıtlı hat sorgulama işlemini yapmanız önemlidir. Bu konuyla ilgili endişeleriniz varsa ya da herhangi bir sebepten adınıza kayıtlı bir hat olup olmadığını merak ediyorsanız, E-devlet sistemine giriş yaparak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet ile Mobil Hat Sorgulama

E-devlet ile mobil hat sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra, e-devlet şifreniz, mobil imza ya da internet bankacılığı seçenekleri ile kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Kimlik bilgilerinizi doğrulayarak vatandaşlık portalına giriş yaptıktan sonra, arama bölümüne Mobil Hat sorgulama yazarak aradığınız sayfaya ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada, kimlik bilgileriniz otomatik olarak alınarak Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone GSM operatörlerine kayıtlı hatlarınız görüntülenmektedir. Bu numaralar arasında size ait olmadığını düşündüğünüz bir hat varsa, hattın ait olduğu GSM operatörünü arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yine aynı sayfada borç ve alacak bilgisine ulaşabilir, böylece varsa mevcut borçlarınızı da görüntüleyebilirsiniz. Borç ve alacak takibi sayfasından GSM operatörlerine olan borçlarınızın yanı sıra; internet servis sağlayıcıları, kablolu TV ve internet işletmecisi ve uydu platform işletmecilerine olan borçlarınızı da görüntüleyebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Hat Var Ne Yapmalıyım

Adıma kayıtlı hat sorgulama işlemi yaptıktan sonra adınıza kayıtlı hat varsa mutlaka bunları bağlı bulunduğu operatöre bildirerek kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Adınıza kayıtlı hatları kapatmak içim müşteri hizmetleri arayabilir yada en yakın merkeze giderek işlem yapmanız yeterli olacaktır.

Adıma Kayıtlı Telefon Numarası Sorgulama

E-Devlet üzerinde sorgulama işlemi yaptığınızda TC numaranızaq kayıtlı bütün hatlar, telefon numaraları borç durumu ayrıntılı olarak verilmektedir. Adınıza kayıtlı bilmediğiniz hatlardan dolayı adınıza fatura çıktı ise kesinlikle bunun için itiraz etmeli ve yasal yollara başvurmalısınız.

Bilginiz olmadan kimlik fotokopisi ile adınıza hat çıkartılması ilerde ciddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Bilginiz Dışında Açılmış Hatlarınız Var Mı

Bilginiz dışında adınıza açılmış hat olup olmadığını belli dönemlerde e-devlet üzerinden sorgulamak oldukça önemlidir. Adınıza biliginiz dışında açılmış hatlara ilerleyen dönemde çıkacak fatura yada hat üzerinden alınacak cihaz bedelinin sizin ödemenize neden olabilir.

Kimlik fotokopisi ile kolaylıkla adınıza hat açılışı yapıldığı için mutlaka e-devlet üzerinden ” Mobil Hat Sorgulama” linkine tıklayarak ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Ayrıca adınıza daha önce açılmış hatlar ve borç sorgulaması da yapabilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Hat Açılmış Ne Yapmalıyım

Adınıza kayıtlı hat sorgulamasında adınıza bilginiz dışında hat açılmış ise mutlaka en yakın iletişi merkezine giderek hattı iptal edebilir yada müşteri temsilcisini arayarak hat iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.