Bedava İnternet

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf ve Video Yükleme

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf ve Video Yükleme

İnstgram neredeyse en çok vakit geçirdiğimiz sosyal medya uygulamalarından biridir. Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu olan İnstagram artık günlük hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Fotoğraf ve video paylaşmayı sevenler telefonlarından yada mobil uygulama üzerinden diledikleri gibi paylaşım yapabilmektedir.

Ancak bilgisayardan instagrama fotoğraf ve video yüklemek isteyenler nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi değildirler. Aslında bilgisayardan instagram fotoğraf ve video paylaşmak halen mümkün olmamasına karşın bunu bir yöntemi bulunmaktadır.

Hiç bir program yada yazılım kullanmadan bilgisayardan instagrama fotoğraf ve video atmak oldukça kolay ve basit bir yolu bulunmaktadır. İnstagramı aynı telefonda kullandığınız gibi kullanabilir dilediğiniz gibi fotoğraf ve resim paylaşabilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf Nasıl Yüklenir

Bilgisayardan instagrama video ve fotoğraf yüklemek için oldukça basit bir bir yöntem bulunmaktadır. İnstagram web sürümüne bu yolla bilgisayarınızdaki video ve fotoları yükleyebilirsiniz.

İşte kolay yoldan İnstagram Foto ve Video yüklemenin yolu;

1) Bilgisayardan internet tarayıcınızı açıyorsunuz ve https://instagram.com adresine giriş yapıyorsunuz.

 

2.)  Kullanıcı adı şifre bilgilerini girerek hesabınıza giriş yapıyorsunuz

3.)  İnstagrama giriş yaptıktan sonra Mouse sağ tıklayıp İncele yazısına tıklıyoruz. Ayrıca Konsolu CTRL+Shift+C, CTRL+Shift+I, F12 veya sağa tıklayıp “İncele” seçeneğinden açabilirsiniz

bilgisayardan instagrama fotograf atmak

 

4.) İnstagram masaüstü görüntüsünü mobil görüntüsüne almak için üste bulunan mobil görüntüye alma kısmına basıyoruz ve instagram mobil siteye dönüşüyor.

5.) Dilerseniz instagram mobil site görüntüsü için hangi telefonda görünmesi istiyorsanız telefon modeli seçebiliyorsunuz.

6.) Sayfayı yenilediğinizde yada f5 bastığınızda artık instagramı bilgisayardan telefon görüntüsünü görecek şekilde kullanmaya başlayacaksınız.

7.) Ekle butonuna tıklayıp bilgisayardan dilediğiniz fotoğraf yada video seçip yükleyebilirsiniz.

Bilgisayardan resim seçerek instagrama resim atmak için dosyadan seçim aynı telefondan yüklermiş gibi yükleyebilirsiniz. Resim düzenledikten ve açıklama ekledikten paylaşmanız yeterli.

Bilgisayardan instagrama resim atmak ve paylaşmak bu kadar kolay dilerseniz sizde kendi bilgisayarınızdan kolaylıkla paylaşım yapabilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagram Fotoğraf Atma

Bilgisayardan instagram resim yada fotoğraf atmak için sizlere yukarıda anlattığım yöntemi kullanarak rahatlıkla resim yada video atarak paylaşım yapabilirsiniz. Bilgisayardan instagram fotpğraf ve resim atma yolunu anlatmak gerekirse;

 1. İlk olarak bilgisayardan  instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyorsun
 2. İlk giriş yaptığınızda karşınıza instagram web görüntüsü gelecektir
 3.  Şimdi fare imceli instagram üzerindeyken fareyi sağ tıklayıp İncele seçeneğini seçiyoruz. Dilerseniz f12 tuşuna basarak yada “CTRL + SHIFT + C” yaparak incele kısmını açabilirsiniz.
 4. Açılan sayfada bazı kodlar göreceksiniz. Kodların hemen üstünde Elements yazısını göreceksiniz. Elements yazısının hemen yanında ikona tıklayarak mobil görüntüye geçebilirsiniz. Elaments yazısının hemen yanındaki tuşun ismi  “Device Toolbar” yani mobil görüntüye geç tuşudur.
 5.  “Device Toolbar” masaüstü görüntüsünü mobil görüntüye çevirecektir.
 6. Artık mobil görüntüye geçen hesabınızdan bilgisayardaki resimleri rahatlıkla paylaşabilirsiniz.
 7. Eğer bütün dediklerimi sırası ile yapmanıza karşın resim paylaş tulunu görmüyorsanız sayfayı yenileyebilir yada f5 tuşuna basabilirsiniz.

Size anlattığım şekilde yaptığınızda bilgisayardan instgram fotoğraf paylaşmak mümkün olacaktır.Tek yapmanız gereken artı işaretine basarak resim yada video paylaşmaktır.

Bilgisayardan İnstagrama Programsız Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan instagram fotoğraf yükleme yollarından biride Gramblr kullanarak paylaşım yapabilmektedir. Ancak son günlerde Gramblr kullananlar hesaplarının Gramblr ile instagram hesabının eşleştirilmesi sonra hesaplarındaki beğeni ve takiplerin bilgeleri dışında yönetildiğini söylemişlerdir.

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yüklemek için bilinmeyen ve güvenli olmayan programlar kullanmak yerine sizlere anlattığım yöntemi güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

Kesinlikle bilgisayardan instagramda paylaşım yapmak için program kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Bir çok program sizin şifre bilgilerinizi alarak hesabınızı riske atacak yada şüpheli hareketten dolayı kapanmasına neden olacaktır. Artık instagram spam hareketleri algıladığından kesinlikle hesabınızı riske atmayın. Size anlattığım yöntemi kullanarak sorunsuz paylaşım yapabilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagrama Video Yükleme

Bilgisayardan instagram video atmak için sizlere yukarıda anlattığım şekilde yaparak kolay şekilde video yüklemesi yapabilirsiniz. Bilgisayardan instagram video paylaşmak için İnstagram web görüntüsünü mobil yaparak dilediğiniz gibi video yükleyebilir yada paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. fatma nazlı dedi ki:

  Bilgi için çok teşekkürler. Ancak + işareti çıkmıyor. Kaldırıldı mı acaba?

  1. muradiyee dedi ki:

   sayfayı yenilersen çıkar