D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir?
19.01.2020
0
A+
A-

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Severek aldığınız ve bir süre sonra kullanmak istemediğiniz D-Smart Aboneliğinizi iptal ettirmek istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Artık sakın dert etmeyin. Biz bugün sizlere D-Smart Aboneliğinizi Nasıl İptal Edeceğinizden bahsetmek istiyoruz. D-Smart Nedir? Sizde D-Smart Aboneliğinizi İptal edecekseniz okumaya devam edin.

D-Smart Nedir?

D-Smart 2007 yılından bu ana gelinceye dek Doğan TV Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir platformdur. Pazarın sürekli gelişim ve değişim göstermesi vasıtasıyla D-Smart dijital yayın platformları sektöründe ülkemizin en önde gelen platformlarından olmaktadır. Tamamen HD kalitesiyle, sinema ve dizi kanalları ve her uyduda olmayan Discovery ve National Geographic dahil 14 belgesel kanalı ile beraber tüm ulusal kanalları da bünyesinde bulundurur.

İnternet üzerinden kendini geliştirmesi ve dijital yayıncılığında kesişimi doğrultusundaki yatırımlarıyla büyüyen D-Smart pazarın kendini sürekli yenileyen dinamiklerini takip ederek müşterilerin ihtiyacını karşılamak üzere 2010 yılından sonra internet erişimi sunan Smile markasıyla anlaşma yapmıştır. 2012 Yılında da D-Smart internet hizmetleri devreye girmiştir.

Bu değişikliklerle birlikte D-Smart, televizyon ve internet hizmetlerini müşterilerine tek elden sunan bir platform yaratarak tüketicilere uygun fiyatlı hizmetler sunan eğlenceli bir platformdur. Türkiye’nin ilk defa ikili oyun hizmetini sunan bir platform olan D-Smart, tek fatura sunan ilk DTH platformudur.

D Smart Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart üyelik iptali için birden fazla yol bulunmaktadır. D-Smart bayilerine bizzat başvurabileceğiniz gibi, iptal talebinizi posta yoluyla da gösterebilirsiniz. Ayrıca iptalinizi faks yoluyla da gönderebilirsiniz. D-Smart üyelik iptali dilekçesini aşağıda verdik. Dilekçeyi belirtilen şekilde doldurabilirsiniz. İptal işlemi yalnızca aboneler ya da vekaletname ile yetkilendirilen kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

D Smart Üyelik İptali işlemleriniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.

D-Smart Müşteri Hizmetleri: 444 55 65

D-Smart Abonesi iseniz: 08502660266 nolu müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işlemini başlatabilirsiniz.

Faks Numarası: 0212 478 03 33

E-Posta Adresi: info@dsmart.com.tr

Posta Adresi: PK:138 Şişli İstanbul

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

D Smart üyeliğinizi iptal edebilmeniz için gerekli olan dilekçe örneği aşağıda yer almaktadır. Dilekçeyi düzgün bir şekilde doldurunuz.

DOĞAN TV (D-SMART) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

İSTANBUL

Sahip olduğum ……………. numaralı smart karta ait aboneliğimi ve ……………. hizmet numarasına ait yalın internet aboneliğimi, aboneliğim süresince yaşadığım olumsuzluklardan ve farklı faturalandırma sisteminizden dolayı iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını istiyorum.

 

D-Smart Üyelik Numarası: ………………….

ADSL Hesap Numarası: ……………………

T.C. No: …………………

Tel.: 05……….…….

 

Adres:                                                                                                                                                ../../2020

………………………………….                                                                                                                   imza

Ad/Soyad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu alana kimlik fotokopisini ekleyin.

 

D Smart Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

D-Smart abonelik işlemlerinizin doğru olması için yazacağınız dilekçede bulunan bilgilerin güncelliği oldukça önem arz eder. Bilgilerinizde olan herhangi bir değişiklik abonelik bilgilerinizde ulaşılmasında sorun yaratabilir. Bundan ötürü TC numaranızın, D-Smart üyelik numaranızın ve ADSL Hesap numaranızın ve irtibat telefonlarınızın güncelliğinden emin olarak, imzanızı da atarak iptal başvurunuzu yapabilir ve sabırla gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptal Ücreti

D-Smart kullananların en çok şikayet ettiği konulardan biride abonelik işlem ücreti konusudur. Eğer aboneliğiniz taahhütlü ise sizden cayma bedeli ve cihaz beli tahsil edilecektir. Genelde taahhüt verildiğinde indirimli paket kullanmaya başlarsınız ayrıca size cihazda verilecekse bunun bedeli de ayrıca tahsil edilir.

D-Smart abonelik iptal ücreti indirim farkı, bağlantı hizmeti, vergiler ve cihaz bedeli son faturanızda tahsil edilir.

D-Smart abonesi olmak yada herhangi bir hizmeti almak bir telefonla kolay şekilde halledilirken iptal işlemleri ayda kapama işlemlerinde oldukça zorluk çıkaran firmalardan biridir. Bizzat 2 yıl kullandığım d-smart aboneliğini iptal etmek için yapmadığım kalmamasına karşın 3 ayda zor iptal etmiştim. Abone olacağım zaman yüzüme gülen koşa koşa gelen firma iptal edeceğim zaman inanılmaz derece zorluk çıkarmıştır. Ayrıca yüksel ödeme yaparak kullandığım hizmeti iptal etmek için dilekçeler yazmak abone merkezine gitmek ayrı bir eziyet ve zorluk çıkarmıştır. Sonuç olarak kişisel görüşüm firmanın hizmetinin kaliteli olmasın karşın iptal işlemlerinde oyalaması hoş değildir.

Peki ya siz D-Smart abonelik iptali hakkında neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

 1. erol güler dedi ki:

  sakın sakın bu d smarta obone olmayın .. tam bir soyguncu şirketi..84.50 tl abonelik 165 tl olarak geliyor.. ve iptal içinde muatab bulamıyorsunuz..asla telefon açmıyorlar.. size baştan nasıl ilgi oluyor.. ama sonra da hiç ilgi bile göstermiyorlar.. ALLAH BELALARINI VERSİN.. !!!!!! DİKKATE ALIN LÜTFEN!!!!!!!

  1. Mert dedi ki:

   Ya 2 aydir ugrasiyoruz bu ahlaksiz d smarttan uyelik iptali yapamiyoruz. Telefonlra cikmiyorlar. Surekli mesgul. Lutfen bilen biri varsa yol gostersin. Bosuna para oduyoruz.

 2. ŞABAN GÜNDOĞAN dedi ki:

  24.08.2020 PAZARTESİ GÜNÜ 28DAKİKA 40 SANİYE ÖĞLEDEN ÖNCE 25 DAKİKADA 19 SIRALARINDA ARADIM ANCAK ULAŞTIM. İPTÂL İÇİN BU KADAR UĞRAŞACAĞIMI ZANNETMEZDİM. İPTÂL İÇİNDE DİLEKÇE ARTI KİMLİK FOTOKOPİSİNİ FAKSLAYIN DEDİLER. E POSTADA KABUL ETMİYORLAR. FAKSLAYIP GÖNDERDİM. ULAŞIP ULAŞMADIĞINI BİLMİYORUM MESAJDA GÖNDERMEDİLER. BEKLİYORUM. NE OLACAK.

  1. ibrahim ünlü dedi ki:

   Aynı durum benimde başımda tam 52 dakika 35 saniye bekledim bağlamadılar sonra 22 dk bir daha aradım yine bağlanamdım ve sonuç hüsran fatura ödemeye devam

 3. Sevil dedi ki:

  Üyelik no ve ADSL no sunu nasıl temin edebilirim iptal etmek istıyorum 10 gün oldu kurdular modem ınt bağlanmıyor ayrıca 14 gün gecmemesıne rağmen 350 TL cayma bedeli istedıler soyguncu bunlar 504 kişi şikayet etmiş Fax no bıle yanlış fax gıtmıyor

  1. ŞERİFE YILMAZ dedi ki:

   Biz internet için başvurduk ama daha gelmediler iptal etsem cayma bedeli öder miyim?

   1. Merve BIYIKLI dedi ki:

    Merhaba, aynı şekilde bana da oldu. Daha doğrusu türk telekom internet isteyip d smart abonelik açtılar. Fakat daha eve bağlatmadık. İptalini nasıl yaptınız?

 4. fatih dedi ki:

  sakın ama sakın bulaşmayın ilgi sıfır ulaşamazsınız iptal etmek imkansız gibi internetiniz bozulur 20 gün gelmezler telefonu bile acmazlar

 5. ibrahim ünlü dedi ki:

  D smart internetine 24 ay taahhütle abone oldum Abone olurken bana yanında D SMART TV hediye dendi ve ben bu sürede TV hiç kullanmadım 24 aydan sonra interneti iptal ettirdim fakat bana fatura gelmeye devam etti uzun uğraşlar sonucu müşteri temsilcisine bağlandım tv iptal ettirmediğimden kaynaklandığını söylediler ancak 15 gündür iptal ettirmek için uğaşıyorum muhatap bulamıyorum bulunduğum ilçede D smart bayi olmadığından haksız yere fatura ödüyorum D SMART’a abone olacaksanız birkez daha düşünün derim.

 6. eren aydın dedi ki:

  gerçekten arkadaşların yazdıklarının hepsinizi bizde yaşadık.7 aydır internet bağlattık hiç çekmiyor kesilince günlerce gelmiyor oğlum bu süreçte derslerinden geri kaldı 2 aydır iptal etmek istiyoruz fakat muhatap yok çok maduruz tüketici haklarına başvurcam.

 7. Begüm Erdoğan dedi ki:

  Berbat aldığıma bin pişmanım hizmet asla alamıyoruz

 8. Sefa doğan dedi ki:

  Allah belanızı versin d smart haram olsun her kurusum ayıp telefonlalara bile çıkmıyorsunuz 59 tl dedğiniz fatura 129 tl geliyor be kasma donma dan kullanamıyoruz kullanamadığımız internette her ay para veriyoruz

 9. yakup dedi ki:

  tuketici haklari hakimligine basvurun sikayet edin bunlar dolandirici