D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Severek aldığınız ve bir süre sonra kullanmak istemediğiniz D-Smart Aboneliğinizi iptal ettirmek istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Artık sakın dert etmeyin. Biz bugün sizlere D-Smart Aboneliğinizi Nasıl İptal Edeceğinizden bahsetmek istiyoruz. D-Smart Nedir? Sizde D-Smart Aboneliğinizi İptal edecekseniz okumaya devam edin.

D-Smart Nedir?

D-Smart 2007 yılından bu ana gelinceye dek Doğan TV Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir platformdur. Pazarın sürekli gelişim ve değişim göstermesi vasıtasıyla D-Smart dijital yayın platformları sektöründe ülkemizin en önde gelen platformlarından olmaktadır. Tamamen HD kalitesiyle, sinema ve dizi kanalları ve her uyduda olmayan Discovery ve National Geographic dahil 14 belgesel kanalı ile beraber tüm ulusal kanalları da bünyesinde bulundurur.

İnternet üzerinden kendini geliştirmesi ve dijital yayıncılığında kesişimi doğrultusundaki yatırımlarıyla büyüyen D-Smart pazarın kendini sürekli yenileyen dinamiklerini takip ederek müşterilerin ihtiyacını karşılamak üzere 2010 yılından sonra internet erişimi sunan Smile markasıyla anlaşma yapmıştır. 2012 Yılında da D-Smart internet hizmetleri devreye girmiştir.

Bu değişikliklerle birlikte D-Smart, televizyon ve internet hizmetlerini müşterilerine tek elden sunan bir platform yaratarak tüketicilere uygun fiyatlı hizmetler sunan eğlenceli bir platformdur. Türkiye’nin ilk defa ikili oyun hizmetini sunan bir platform olan D-Smart, tek fatura sunan ilk DTH platformudur.

D Smart Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart üyelik iptali için birden fazla yol bulunmaktadır. D-Smart bayilerine bizzat başvurabileceğiniz gibi, iptal talebinizi posta yoluyla da gösterebilirsiniz. Ayrıca iptalinizi faks yoluyla da gönderebilirsiniz. D-Smart üyelik iptali dilekçesini aşağıda verdik. Dilekçeyi belirtilen şekilde doldurabilirsiniz. İptal işlemi yalnızca aboneler ya da vekaletname ile yetkilendirilen kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

D Smart Üyelik İptali işlemleriniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.

D-Smart Müşteri Hizmetleri: 444 55 65

D-Smart Abonesi iseniz: 08502660266 nolu müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işlemini başlatabilirsiniz.

Faks Numarası: 0212 478 03 33

E-Posta Adresi: info@dsmart.com.tr

Posta Adresi: PK:138 Şişli İstanbul

D-Smart Abonelik İptali

Abone olurken oldukça kolaylık sağlayan ancak işlem abonelik iptaline geldiğinde bin bir dereden su getiren bu işlemlerden şikayetçi olan bir çok kişinin şikayetine kulak veren Bakanlık artık hiç bir evrak yada belgeye gerek kalmadan e-devlet üzerinden 1 gün içerisinde abonelik iptali sağlamaktadır.

Yapılan yasal düzenleme ile beraber abonelik iptali için e-devlet giriş yapıp aboneliği iptal etme tuşuna basmanız yeterli. Daha ayrıntılı olarak bilgi verdiğim E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır yazımı inceleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

D Smart üyeliğinizi iptal edebilmeniz için gerekli olan dilekçe örneği aşağıda yer almaktadır. Dilekçeyi düzgün bir şekilde doldurunuz.

DOĞAN TV (D-SMART) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

İSTANBUL

Sahip olduğum ……………. numaralı smart karta ait aboneliğimi ve ……………. hizmet numarasına ait yalın internet aboneliğimi, aboneliğim süresince yaşadığım olumsuzluklardan ve farklı faturalandırma sisteminizden dolayı iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını istiyorum.

D-Smart Üyelik Numarası: ………………….

ADSL Hesap Numarası: ……………………

T.C. No: …………………

Tel.: 05……….…….

Adres:                                                                                                                                                ../../2021

………………………………….                                                                                                                   imza

Ad/Soyad

 

D Smart Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

D-Smart abonelik işlemlerinizin doğru olması için yazacağınız dilekçede bulunan bilgilerin güncelliği oldukça önem arz eder. Bilgilerinizde olan herhangi bir değişiklik abonelik bilgilerinizde ulaşılmasında sorun yaratabilir. Bundan ötürü TC numaranızın, D-Smart üyelik numaranızın ve ADSL Hesap numaranızın ve irtibat telefonlarınızın güncelliğinden emin olarak, imzanızı da atarak iptal başvurunuzu yapabilir ve sabırla gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptal Ücreti

D-Smart kullananların en çok şikayet ettiği konulardan biride abonelik işlem ücreti konusudur. Eğer aboneliğiniz taahhütlü ise sizden cayma bedeli ve cihaz beli tahsil edilecektir. Genelde taahhüt verildiğinde indirimli paket kullanmaya başlarsınız ayrıca size cihazda verilecekse bunun bedeli de ayrıca tahsil edilir.

D-Smart abonelik iptal ücreti indirim farkı, bağlantı hizmeti, vergiler ve cihaz bedeli son faturanızda tahsil edilir.

D-Smart abonesi olmak yada herhangi bir hizmeti almak bir telefonla kolay şekilde halledilirken iptal işlemleri ayda kapama işlemlerinde oldukça zorluk çıkaran firmalardan biridir. Bizzat 2 yıl kullandığım d-smart aboneliğini iptal etmek için yapmadığım kalmamasına karşın 3 ayda zor iptal etmiştim. Abone olacağım zaman yüzüme gülen koşa koşa gelen firma iptal edeceğim zaman inanılmaz derece zorluk çıkarmıştır. Ayrıca yüksel ödeme yaparak kullandığım hizmeti iptal etmek için dilekçeler yazmak abone merkezine gitmek ayrı bir eziyet ve zorluk çıkarmıştır. Sonuç olarak kişisel görüşüm firmanın hizmetinin kaliteli olmasın karşın iptal işlemlerinde oyalaması hoş değildir.

Peki ya siz D-Smart abonelik iptali hakkında neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Besim Büyükaltay dedi ki:

  e devlet den aboneliği iptal edebilirsiniz deniliyor ama siteye girdiğimiz zaman fesihle ilgili hiç bir şey çıkmıyor

 2. İbrahim dedi ki:

  D smart kadar aşağılık ve sahtekar bir kuruluş varmıdır bilmiyorum üç güne baglarız dediler 20 gün sonra bagladılar ve ben bu 20 gün içerisinde baglanmamış İnterneti mi iptal ettiremedim artık gerisini siz düşünün

 3. ŞERMİN EREN dedi ki:

  Ben resmen aldatılarak kayıt yaptırılmış bir kişiyim.
  Beni TELEKOMdan arıtoeuz bizim D SMARTla yeni anlaşmamoz olmuştur eğer telekomla 3 yıl ayrılmadan sabit fiyatta ikisi tek fatura ödenecek koşulda kayıt oldum.
  Bana bu şekilde gelip taktılar.
  1 ay sonra fatura 2 ayrı yerden gelince Telekomu aradım bizim D smartla bir ilişkimiz yok sizin gibi arayan 3 kişi daha oldu dediler. D SMARTı aradım şimdi bütün zorlukları çıkarıyorlar.
  Bende gereken yer yere şikayetimi yapıcam.

 4. Hüseyin Oşafoğlu dedi ki:

  Sekiz günlük abone olmama rağmen 500 tl.den fazla cayma bedeli çıkardılar. Bu doğrumu yoksa korkutmak içinmi?

 5. Ahmet Çipe dedi ki:

  Sadece lanet olsun diyorum

 6. Nazife dedi ki:

  D smart tam bir soyguncu asla abone olmayın iptal ettirmek için muhattap bile bulamıyorsunuz

 7. Cengiz Koc dedi ki:

  Merhabalar Herkeze, Bende internet vede Tv den yararlanmak için baglattim Türktelekom ve devlet destekli değil telefon açtılar önce sonra altından Dsmart Çıktı neyse dedik deneyelim bi belki iyidir. Fakat 1 gün iyi çalıştı internet sonra ki günlerde sürekli kopmalar ve bağlantı sorunu yaşmaya başladım biraz internetten araştırdım öyle şikayetler vardiki inanamadım daha çok yeni abone olduğumdan 1 haftalık, Yasal hakkım olan 14 günlük süre içerisinde Tüketici hakkımı hicbir gerekçe göstermeksizin aboneliğini tek taraflı olarak fesih etmeye karar verdim . Bunun içinde araştırma yaptim doğru bir yol bulmak gerekliydi çünkü öğrenmiştim artık zor olduğunu youtubedeki videoları izledim .Yeni yürürlüğe girmiş olan e devlet üzerinden fesih işlerini halletmeye koyuldum. Teker teker teker her adımı ezberledim ve aynen yaptim . Hemen bir sms aldim Fesih etme hakkınız dondurulmuştur diye ama ben aldırış etmedim tam bir hafta boyunca aradılar beni caydırmak için vaatlerde bulunurlar teklifte bolundurlar hepsini red ettim . Sonunda iptal sms geldi ve yarin elimdeki uydu alıcısını bayii ye teslim edip kurtulacağım. Ve sizi cayma bedeli ile ilgili olarak da korkutup tehdit etmeye de cüret ediyorlar . Tabii bu arada ben aynı zamanda E devletten de ilk başlarda
  Belki iptal olma diye okkalı bir iptal dilekçesi de yazdım fakat oda belirtilen adrese gitti fakat ptt de benzetilmeye başlandı yani adrese teslim edilmedi kimsede teslim almadı bunun için yazışma adresine yönlendirdim şikayet ettim yine e devlet üzerinden yonlendirdigim adrese hala iletilmemis az önce kontrol ettim belkide bilerek teslim alınmıyoralınmıyordur. Ptt de bu işin içinde mi diye düşünmeden edemedim aslında bukadar zorluk çıkarmak nitelikli dolandiricikla eş değerdir neredeyse bence hiç bulaşmayın. Yoksa canınızı yakarlar . Girmesi kolay çıkmazı zor bir sistem.

 8. Murat dedi ki:

  Balet bi firma internet sözleşmem bitiyo diye yeni satış yapıp yeni sözleşme imzalattılar şu anda iki internet ve tv müşterisiyim ama hala iptal ettiremedim

 9. Murat dedi ki:

  Bana ikinci bi satış yaptılar internet sözleşmeniz bitiyo diye şimdide ikinci interneti iptal etmiyorlar