Bedava İnternet

İnstagram Akış Yenilenemedi Sorunu ve Çözümü

İnstagram Akış Yenilenemedi Sorunu ve Çözümü

İnstagram akış yenilemedi hatası neredeyse bir çok kişinin aldığı hataların başında gelmektedir. İnstagram akış yenilenmesi sorunu İnstagram’ın son yaptığı bazı güncellemeler ile ortaya çıkmaya başladı. İnstgram akış yenilenmiyor yada yenilemedi hatası alıyorsanız yapmanız gereken bazı çözüm önerilerini siznle paylaşmak istiyorum.

İnstagram akış yenilenmedi yada İnstagram akış yenilenmiyor hatası alıyorsanız genelde bu sorun ana sayfanın yenilenmemesi sonucunda oluşur ve bazı sebeplere bağlı olarak bu hata alınır.

Akış yenilemedi hatasından dolayı bir çok kullanıcı İnstagram’da paylaşın son konuları görememek sayfayı yenilediklerinde bu genelde aynı İnstagram akış yenilenmedi hatası mesajı ile karşılaşırlar. Sizlere bu yazımızda İnstagram akış yenilenmedi hatası neden olur, İnstagram akış yenilenmiyor sebebi ve çözüm önerisini ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

İnstagram Akış Yenilenmiyor Hatası Neden Olur

İnstgram üzerimde akış yenilemedi hatasını almanızın en büyük sebeplerinden biri son yapılan hatalı güncellemeler ile meydana gelmesinidir. Dünya üzerinden bir çok kişinin yaşadığı akış yenilemesi hatası genelde facebook ve İnstagram hesapları bir birine bağlı ise daha çok görünmesidir.

Paylaşılan yeni görsellerin getirilememesi ve yeni yapılan paylaşımların akışta yenilenmemesi sebepleri İnstagram tarafından halen resmi olarak açıklanmaması karşın bunun sebepleri ise;

İnternet Bağlantısının Olmaması yada Zayıf Olması

İnternetin olmaması yada internet bağlantısının zayıf olması akışın yenilenmesine neden olabilir. İnternet bağlatınız olduğunda gerekli veriyi alarak size en son ve en güncel paylaşımları göstermeyi sağlayan İnstagram eğer mobil veriniz yada wifi açık değilse akışının yinelenmemesine neden olur.

İnstagram Kaynaklı Sorunlar

Son günlerde İnstagram tarafından yapılan bazı güncellemeler bu sorunun meydana çıkmasına neden olmuştur. Uygulama kullananlar İnstagramı telefonun kaldırıp tekrar kurmaları çözüm önerisi olabilir.

Telefonun Ön Belleği Temizleme

Kullandığını mobil telefon arama geçmişini ve çerezleri silmek etkili bir yöntem olabilir. Telefonda kullandığınız arama motorunun ayarlar kısmında geçmişi ve çerezleri silmek hatanın ortadan kalkmasına neden olabilir. Ayrıca DNS ile bazı sorunlara bağlı olabilir.

Eğer İnstagram akış yenilenmedi diyor sorunu yaşıyorsanız yukarıda çözüm yollarını deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

İnstagram Akış Yenilemedi Hatası Çözüm

İnstagram akış yenilenemedi hatasının ortadan kalkması ise yapmanız gerekenleri sizinle paylaşmak istiyorum. İnstagram akış yenilemesi hatası çözüm önerileri;

 • Telefonun mobil verisini kapatıp WİFİ ile bağlanmayı deneyiniz. Ayrıca Dns ayarlarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaparak tekrar deneyebilirsiniz.
 • İnstagram uygulamasını telefon kaldırarak tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.
 • Telefondan uygulamayı kaldırıp telefonun fabrika ayarlarını geri yüklemeyi deneyebilirsiniz

Sorun eğer İnstagram sunucularından kaynaklı ise her hangi birşey yapmanıza gerek yoktur çünkü sorun aynı şekilde davam edecektir.

Android Akış Yenilemesi Hatasının Çözümü

Samsung ve android telefon kullananlar eğer akış yenilenmedi hatası alıyorlarsa yapması gerekenler ise;

 • Ayarlar > Kablosuz > Hangi Wifi Bağlantı ile Bağlı İseniz > Uzun Süre ile Pencere Açılınca kadar Basınız > Ağı Değiştir > Gelişmiş Seçenekleri Göster > İP Ayarlarını Statik Yapınız > Dns 1 Yerine 8.8.8.8   Dns 2 yerine 8.8.4.4 Yazıp Kayıt Ediniz.

Ayrıca telefondan İnstagram uygulamasını kaldırıp kurmak çözüm yollarından biridir.

instagram akış yenilenmiyor

 

İOS Akış Yenilemesi Hatası Çözümü

Iphone telefonlar akış yenilenmesi hatası alanların yapması gereken adımlar ise;

 • Ayarlar>>>> WİFİ>>> admını takip ederek kullandıkları wifi ağına tıklamaları gereklidir
 • Bağlı olan ağa girdikten sonra DNS yazan kısma Google ait Dns Adresi olan 8.8.8.8  yazarak Dns Adresini değiştirebiliriz.

Ayrıca uygulamayı telefondan silip tekrar kurmak çözüm yolu olabilir.

İnstagram Yeni Gönderiler Görünmüyor

İnstagram yeni gönderiler görünmüyor ve İnstagram gönderilerin ana sayfaya düşmüyor sorunu sorunu yaşayanlar için verdiği çözüm yollarını deneyerek sonun ortadan kalkmasını sağlayabilirler. Bazı dönemlerde İnstagram sunucların meydana gelen bazı hatalar hatayı almanıza neden olabilir.

İnstagram gönderiler ve paylaşımlar görünmüyor ve İnstagram arkadaşların gönderisi görünmemesi sorunu yaşayanlar akış yenilenmiyor sorunun çözüm için bazen hiç bir şey yapmadan kendiliğinden düzelebilir.

Sizlere bu yazımızda İnstagram akış yenilenmedi hatası sorunu ve çözüm önerileri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Muhsin oğuş dedi ki:

  Akiş yenilemedi hatasi veriyor

 2. kubra dedi ki:

  İnstagram sayfam alış yenilemedi diyor bir Türlü giriş yapamıyorum ne yapmam olmuyor yardımcı olabilirmisiniz

 3. Kardelen dedi ki:

  Instagramim kaç gündür beri hata veriyo yeni gonderilenleri hikayeleri göremiyorum takip isteklerini goremiyorum akis yenilenmedi diyor ama yedek hesapta hiç bişey olmuyo nasıl düzeltebilirim nolur yardımcı olun

  1. Sabron dedi ki:

   Merhaba şuan bu sorun bendede var sizinki geçtimi acaba ya

  2. Süleyman dedi ki:

   Dayı noldu sorunu hâl oldu mu olduysa nasıl oldu aynı şey bendede var şimdi

  3. Dilara dedi ki:

   Oldu mu peki düzeltebildiniz mi

 4. eylulxmiss dedi ki:

  Akış yenilenmedi diyor.

 5. Dilara dedi ki:

  Ya benimde instagramım ana sayfa yenilemiyor düzelten varsa yardımcı olabilir mi lütfen

  1. Enver dedi ki:

   Lütfen yardımcı olun, hesabımda akış yenilenemedi diyor ve hiçbir şeye erişemiyorum. Sadece benim hesabımda oluyor. Yedek hesapta olmuyor

 6. Sabire Eleren dedi ki:

  Bütün denilenleri yapmama rağmen İnstagram da akış yenilenmiyor