Bedava İnternet

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ve Kapatılır

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ve Kapatılır

Instagram fotoğraf ve video paylaşma uygulamasıdır. Son zamanlarda en popüler uygulamadır. Kevin Systrom Mike Krieger ilk olarak 2010 Ekimde çalışmalarını başlatmıştır. Geliştirilen İphone için sosyal ağ özellikleri kısa zaman da bir fotoğraf paylaşım uygulaması hale gelmiştir. Günde milyarca insan bu uygulamayı kullanmaktadır.

Instagram Nasıl Kullanılmaktadır?

Instagram indirmek ve kullanmak için öncelikle Android akıllı telefonunuzun olması gerekir. Bilgisayarlarla yarışan telefonla artık elimizde düşmüyor. Bilgisayardan kullanıcı adı ve şifre oluşturamıyorsunuz. Akıllı telefona indirip üye olmanız gerekir.

İlk üye olduğunuz gelen sekmeden Facebook’a bağlanarak arkadaşlarınızı İnstagram’da takip edebilirsiniz. Telefonunuzun sol alt köşesinde ev işareti gibi olan yere tıklayarak arkadaşlarınızın paylaşımlarını Facebook’ta ki gibi takip edebilirsiniz.

Instagram Hesap Açma

Instagram Play Store’den uygulama indirerek mobil uygulama üzerinde ya da web versiyonu üzerinde kayıt olabilirsiniz. Kayıt sırasında kullanıcıdan e-posta adresi veya cep telefonu ad, soyad, şifre istenilir. Bilgiler doğru girildiği takdirde İnstagram başarılı bir şekilde yapılmış olur.
Bir diğer yöntem ise Instagram kayıt olmak için ‘Facebook Giriş Yap’ seçeneği ile Facebook ile İnstagram hesabi oluşturabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma

Son zamanlarda yarım milyar insan kullanıcı olsa da İnstagram’da uzaklaşmak isteyenlerde oluyor.
instagram kullanmaktan vazgeçenler için hesap dondurma işlemi haftada 1 kez yapılır.

Hesabınıza giriş yaparak daha sonra profil kısmına gelin. ‘Hesabımı’ geçici olarak kapat sayfasına girin. Hesabınızı neden kapattığınızı belirtip şifrenizi girmeniz gerekir. Hesabınızı kapattıktan sonra tekrar dönüş yapmak isterseniz kullanıcı adı ve şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Eğer hemen dönüş yapmak isterseniz uygulama buna izin vermez bir kaç saatin geçmesi gerekir.

İnstagram Şifre Hatırlama

Olası bir durum Oldu ki İnstagram şifrenizi unuttunuz İnstagram şifremi unuttum? Nasıl yenileyebilirim? İnstagram kullanıcıları bazı sıkıntılardan ötürü İnstagram şifrelerini yenileme ihtiyacı duyabiliyorlar ve İnstagram şifrelerini unutabiliyorlar. Sosyal Medya talepleri bu tür kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Telefon ile Şifre Yenilemek

  • Şifremi unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra “Telefon” bölümüne tıklayın.
  • Gelen sayfaya numaranızı girin.
  • Telefonunuza şifre yenileme seçeneği gelecek bu bölümde yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme

İnstagram kapatma işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde kullanıcı adınızı bir daha kesinlikle kullanmanız mümkün olmayacaktır. Aynı kullanıcı adı ile bir daha hesap açamayacaksınız
Ayrıca hesabınızı silmeden ya da kapatmadan önce geçici süreliğine kapat bi diğer adıyla hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme 

  • Instagram kalıcı olarak ‘Hesap Silme’ linkine gidin. Instagram sayfanıza giriş yapmadıysanız, İnstagram sayfanıza giriş yapın.
  • Hesabınızı uygulama içerisinde silemezsiniz.
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi girin
  • ‘Hesap Silme’ sayfasından Instagram Hesap Silme nedenini işaretleyin
  • ‘Hesabı kalıcı olarak sil’ butonuna bastıktan sonra gelen ekrana tekrar İnstagram şifrenizi girin.
  • Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği sadece menüden seçebilirsiniz. Kendiniz herhangi bir sebep yazamazsınız.

Instagram Hesap Kapatma

Instagram hesabınız kapatmak oldukça kolaydır. Adı adım instagram hesabını silme yada geçici olarak kapatmak için yapmanız gerekenler ise;

Kalıcı olarak instagram hesabını silme:

Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Instagram hesabını silmek için yukarıda verdiğimiz linki kullanarak kalıcı yada geçici olarak hesabınızı silebilirsiniz. Eğer instagram hesabınızı silerseniz tekrar asla oturum açamazsınız. Hesabınıza giriş yaparak uygulama içerisinde hesap silme işlemi yapılmadığından bilgisayardan giriş yaparak kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda instagram silme, kapatma ve dondurma hakkında bilgi vermeye çalıştım. Eğer instagram hesap silme işlemi hakkında aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.