Bedava İnternet

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır? Hangimiz; zaman zaman tarife aşımına gitmiyor, bu yüzden de ay sonu standart paketimizin kat ve kat daha üstünde olan faturalar ile yüzleşmek zorunda kalmıyoruz ki?

Böyle bir durumla karşılaştığımızda öncelikli olarak abonesi olduğumuz operatörün müşteri hizmetlerini arıyor ya da operatörümüzün bize en yakın bayiliğine giderek, neden faturamızın çok yüksek geldiğini öğrenmeye çalışıyoruz.

Şayet Türk Telekom abonesiyseniz ve faturanız fazla geldiyse ‘arama dökümü ve konuşma dökümü’ çıkarabilir, son bir ay içerisinde kimlerle kaç dakika görüştüğünüzü, görüşmelerinizin faturanıza ne şekilde ve kaç TL olarak yansıdığını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Türk Telekom konuşma dökümü nasıl çıkarılır? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom arama geçmişi dökümü çıkarabilmenizin birden çok yöntemi bulunuyor.

Bunlardan ilki daha önce de dediğimiz gibi Müşteri Hizmetleri’ni aramak ve müşteri temsilcisinden mail yolu ile geçmiş aramalarınıza, bu aramaların fiyatına dair doküman talep etmek.444 1 444’ü arayıp, müşteri hizmetlerine bu talebinizi iletebilirsiniz.

İkincisi ise Türk Telekom bayiliğine gidip, arama geçmişi dökümü istemek.

Yukarıdaki iki yöntemle vakit kaybetmek istemiyorsanız, Türk Telekom’un kendi resmi sitesine tıklayabilir; Online İşlemler’e girip, geçmiş aramalarınıza ve aramalarınızın ücretlendirmesine ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları teker teker takip ettiğiniz takdirde arama dökümüne kolaylıkla erişebilmeniz mümkün:

 • Öncelikle https://www.turktelekom.com.tr adresine giriniz.
 • Ardından sayfanın hemen sağ üst köşesinde yer alan Online İşlemler butonuna tıklayın.
 • Sonraki aşamada karşınıza çıkan kutucuğa telefon numaranızı ve online işlemler şifrenizi girin.
 • Daha sonra fatura işlemleri butonuna tıklayın.
 • Fatura işlemlerine girdiğinizde geçmiş ay içerisinde ne kadar internet kullandığınızı, kimlerle görüştüğünüzü ve çok daha fazlasını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Online İşlemler’e girerek, geçmiş aylara ait olan tüm faturalarınızı e-fatura olacak şekilde pdf formatında da görüntüleyebilme şansınız bulunuyor.

Fatura ve konuşma detaylarını görüntüledikten sonra Online İşlemler üzerinden geçmiş faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişini Nasıl Öğrenebilirim

Türk telekom arama dökümü ve Türk telekom konuşma detaylarını öğrenmek için her ay düzenli olarak fatura detaylarını ek ücret ödeyerek talep etmeniz mümkün. Ayrıca Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak dilediğiniz e-posta adresinize konuşma ve mesajlaşma detaylarınızı talep edebilirsiniz.

Türk telekom konuşma detaylarını geri dönük yasal olarak 6 ay boyunca incelemeniz mümkün. Geri dönük olarak son 6 aylık faturanızda konuşma tarifi saati ve konuşma süresini görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Çok sık sorulan sorulardan biri ise Türk telekom arama geçmişi nasıl silinir? Türk telekom konuşma detayı silme ve gizleme sorularıdır. Türk telekom konuşma detayları sadece hat sahibinin bilgisine sunulur ve herhangi bir mahkeme kararı yoksa kimse ile paylaşılmaz.

Yasal düzenleme ile arama, konuşma ve mesajlaşma detayları müşerilere geri dönük olarak 6 ay boyunca sunulması zorunludur. Online işlemelere girdiğinizde geri dönük faturalarını asla silinmez ve gizlenemez. Eğer sizin numaranızı ve şifrenizi başka biri biliyorsa konuşma dökümünüzü ayrıntılı olarak görüp inceleyebilir.

Türk Telekom Arama Dökümü Nasıl Alınır

Türk Telekom arama dökümünü çıkarmak ve incelemek için online işlemlere girmek yada sisteme kayıtlı e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir. Online işlemler menüsünden ayarlar kısmına hangi e posta adresini girerseniz her ay düzenli olarak konuşma detayları bu adrese gider.

Ayrıca yazılı olarak adresinizi ger ay arama dökümünü talep edebilirsiniz. Dilerseniz Türk Telekom online işlemlere girerek arama dökümünün çıktısını almanız mümkün.

Bu yazımızda Türk Telekom Konuşma Dökümü nasıl çıkarılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Türk Telekom kullanıcıysanız; bildiğiniz diğer arama dökümü görüntüleme tekniklerini yorum kısmına yazarak, değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Buse Yapar dedi ki:

  Geçmiş dökumanlarda telefon numaralarının son iki hanesi var çom saçma numaraların tamamı görünsün lütfen acil lütfen

 2. Murat dedi ki:

  Merhaba gelen arama veya msjlar görünmüyor neden sadece türktelekomdan gelen msjlar görünüyor bide benim aramalarım

 3. Uğur dedi ki:

  Neden sadece benim arama ve mesajlarım görünüyor?. Beni arayan ve mesaj atanların da numarası görünsün. Eskiden tüm gelen giden arama ve mesajlar görünüyordu. Hatta numarasını gizleyip de arayanın bile detayda numarası çıkıyordu. Yine eskisi gibi tam detaylı fatura dökümü olsun,lütfen!..
  Sadece benim aradıklarım değil…