Bedava İnternet

Superbox Cayma Bedeli Taahhüt Sorgulama ve Bozma

Superbox Cayma Bedeli Taahhüt Sorgulama ve Bozma

Turkcell superbox cayma bedeli yada Turkcell superbox taahhüt sorgulama ve bozma işlemi aslında size verilen indirimlerin son faturada peşin olarak tahsil edilmesidir. 12 ay yada 24 ay superbox kullanacağınıza dair taahhüt verirseniz size bu süre içinde büyük oranda indirim yapılır.

Turkcell Superbox internet alt yapısının olmadığı yerlerde kullanabileceğiniz internet teknolojisidir. İnternetin olmadığı yerlerde yada alt yapı sorunun bulunduğu bölgede sıklıkla tercih edilen Superbox elektrik prizine takılarak kullanılır. Taşınabilir internet olarak biline Superbox modeminde bulunan sim kart ile an yakın baz istasyonuna bağlanarak size hızlı internet hizmeti sunar.

Hızlı internet hizmeti vermesi ve istediğiniz yere taşıma imkanın olması tercih sebebi olmasına karşın bir çok kişide hayal kırıklığı yaratan superbox kullananlar internetin kopması, bağlantı sorunu yada başka sorunlara bağlı olarak Superbox aboneliği iptal etmek istemektedir. Verilen taahhütten son önce iptal edilmesi sizlerin ciddi cayma bedeli ödemenize neden olur.

Sizler bu yazımızda Turkcell superbox cayma bedeli nedir, Turkcell superbox cayma bedeli ne kadar ve iptal bedeli hesaplama işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Superbox taahhüt bozma ve Turkcell superbox taahhüt sorgulama hakkında merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Turkcell Taahhüt Bozma Cayma Bedeli Nedir

Taahhüt sözlük anlama olarak bir şeyi yapmayı üstüne alma, üstlenme anlamına gelmektedir. Bir hizmet yapmayı üstüne almak sorumluluğunu kabul etmek olan taahhüt vermek ise bir hizmeti belli bir süre kullanacağına dair söz vermektedir.

Superbox taahhüt vererek 12 yada 24 ay indirimli kullanma hakkı elde edersiniz. Size satış fiyatı üzerinden indirim yapılarak belirtilen süre kadar basit fiyat garantisi verilir.

Eğer siz verilen taahhüt süresinden önce superbox interneti iptal eder yada kapatırsanız bunun karşılığında sizden cayma bedeli istenir cayma bedeli aslında size yapılan toplam indirimlerin tek seferde peşin olarak tahsil edilmesidir. Örneğin 24 ay taahhütlü bir kampanyayı 6 ay kullandıktan sonra iptal ederseniz sizde 6 ay boyunca yapılan indirim peşin olarak son faturada tahsil edilir.

Turkcell Superbox Cayma Bedeli Ne Kadar

Turkcell superbox cayma bedeli yada superbox taahhüt bozma işlemi size yüksek fatura çıkmasının en büyük nedeni aslında ilk ay 500 GB hediyesidir. Superbox paketlerinden hangisini alırsanız alın size ilk ay 500 GB ek internet verilmektedir. Eğer size erken iptal etmek isterseniz yada kapatırsanız ilk ay verilen 500 GB karşılığından sizden 450 TL cayma bedeli istenecektir.

Ayrıca ilk başta yapılan kurulum size ücretsiz olarak yapacaklarını belirtirler ve size iptal ederseniz 200 TL kurulum bedeli tahsil edilir.

Hem ilk ay yapılan ek 500 gb internet için istenen 450 TL ve hemde kurulum için istenen 200 TL’nin yanında birde yapılan indirim ücretleri ve vergiler sonucunda yüksel cayma bedeli talep edilir.

Turkcell Superbox Taahhüt Süresi Ne Kadar

Turkcell Superbox taahhüt süresi kampanyalara bağlı olarak değişiklik göstermesine karşın genelde verilen taahhütler 12 ay yada 24 olacak şekilde yapılır. 12 ay yada 24 ay için verilen taahhütlerde sizden bazı evrakları imzalamanız istenir ve taahhüt süreniz başlamış olur.

Turkcell Superbox İptal Bedeli Nasıl Hesaplanır

Superbox iptal bedeli hesaplama yani cayma bedeli hesaplaması sizin yaptığınız sözleşmeye bağlı olarak değişmesine karşın bazı alınan sabit ücretler ve cezai işlemleri ile ödeyeceğiniz toplam bedeli tahmini olarak hesaplayabilirsiniz.

  • İlk ay verilen ek 500 GB ücreti 450 TL
  • Kurulum ücreti 200 TL
  • Kaç ay kullandığınıza bağlı olarak yapılan indirimler, normal paket ücreti ile indirimli ücret arasındaki fark hesaplanır
  • Vergiler

Yukarıdaki hesaba göre iptal yada kapa işleminde ödeyeceğiniz toplam tutarı hesaplayabilirsiniz.

Superbox Cayma Bedelsiz İptal

Superbox cayma bedeli ödemeden iptal etmek oldukça zor olmasına karşın sizlere Superbox bedelsiz ce cayma bedelsiz iptal etme yönteminden bahsetmek istiyorum. Eğer superbox aldıktan sonra memnun kalmadıysanız iptal etme işlemi için müşteri temsilcisine bana ürün satılırken statik ip olduğunu söylediler dersiniz. Güvenlik kamerası yada pos cihazı kullandığım için statik ip adresi olmadan bu hizmetten yararlanmayacağınız söylemeniz yeterlidir.

Turkcell Superbox Taahhüt Bitince Ne Olur?

Turkcell superbox taahhüt bitince ne olur sorusuna cevap vermek gerekirse superbox taahhüt bitime 2 ay kala sizi yoğun şekilde arayıp yeni taahhüt yapmak için ek indirim yada bir üst pakete geçmeniz için belli hediyeler verirler. Eğer siz superbox taahhüt bittiğinde yenilemediğiniz  Superbox 4.5G internet paketinin ilgili taahhütsüz paketine otomatik olarak indirmsiz olarak kaır olursunuz.

Turkcell Superbox Taahhüt Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Turkcell taahhüt sorgulama işlemi kaç ay kullandığınızı ve kaç ay sonra taahhüdünüzün biteceğini ayrıntılı olarak görmenizi sağlar. Eğer kaç ay sonra taahhüdünüzün biteceğini yada taahhünüzün ne zaman başladığını ayrıntılı olarak öğrenmek istiyorsanız müşteri hizmetleri direk arayarak bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanma işlemi hakkında bilgi almak için Superbox Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda superbox cayma bedeli, superbox taahhüt bozma ve sorgula işlemi hakkında bilgi vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
  1. Yigin dedi ki:

    O süper bok mudur.box mudur.her.ne boksa Allah belasını versin

  2. Murat Tuncer dedi ki:

    Türkselden çektiğimi hiç birinden çekmedim 100 cigabayt süper bakstan internet aldım aylık 1 çi ay 30 gün 2 ay 25 gün 3 ay 20 gün 4 .cü ayda 10 günde 100 cigabaytlik paketi bitirdiler iptal ettirdim 1055 tl cayma bedeli geldi resmen soygun tüm türksel hatlarımı iptal getirecem