Bedava İnternet

Turkcell Tarifesi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?

Turkcell Tarifesi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?

Turkcell Tarifesi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir? Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Turkcell, abonelerine çok fazla farklı paketlerle hizmet sunmaktadır. İster faturalı, isterseniz de hazır kartınız olsun, Turkcell’in sizlere sunduğu paketler sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Evet, bu tarifeler sizin ihtiyacınızı karşılasa da nasıl sorgulama yapılacağını bilmiyorsanız eğer gelin sizlere Turkcell Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını verelim.

Turkcell hat kullanıcıları paket sorgulaması yapmak isterse ne yapacaklar? Nasıl bir yol izleyecekler? Paket sorgulama işlemi ya da paket değiştirme işlemi için ne yapmanız gerekiyor? Tüm bu sorular Turkcell abonelerinin aklını karıştırabilir. Turkcell müşterisini oldukça fazla düşünen operatör olduğundan dolayı paket sorgulama işlemlerinde müşterilerine yardımcı olacak seçenekler sunuyor.

 Turkcell Kullanım Ücretlendirmesi

Turkcell, tarife kullanımları sona eren müşteriler için farklı ücretlendirme yapmaktadır. Turkcell de mevcut olan;

İşte Eko, İşte Avantaj, İşte Plus, İşte Ekstra, İşte Süper, İşte Star, İşte Ultra, İşte Platin Süper, İşte Platin Star, İşte Platin Ultra, İşte Destek Eko, İşte Destek Avantaj, İşte Destek Plus, İşte Destek Ekstra, İşte Destek Süper, İşte Destek Star, İşte Destek Ultra, İşte Destek Platin Süper, İşte Destek Platin Black Star, İşte Destek Platin Black Ultra

Paketlerinden herhangi birini kullanan kişiler 250 dakikaya kadar konuşma için 19 TL, 250 adet kısa mesaj için 19 TL ve 1GB intrnet kullanımları için de 19 TL ödeme yapmaktadır.

Lifecell Pro, Kurumsal Fırtına 4 GB, Kurumsal Fırtına 8 GB, Kurumsal Fırtına İşte 10, Kurumsal Fırtına İşte 6, Kurumsal Fırtına İşte 8, Kurumsal Yeşil Beyaz 16 GB Platinum, Kurumsal Yeşil Beyaz 2 GB, Kurumsal Yeşil Beyaz 32 GB Platinum, Kurumsal Yeşil Beyaz 4 GB, Kurumsal Yeşil Beyaz 8 GB, lifecell Extra, lifecell Süper, İşte 2, İşte 2 Plus, İşte 4, İşte 4 Plus, İşte 6, İşte 6 Plus, İşte Fırsat, İşte Platin 10, İşte Platin 10 Plus, İşte Platin 8, İşte Platin 8 Plus, İşte Platin Elit, İşte Platin Elit Plus, İşte Platin Mega, İşte Platin Mega Plus, İşte Platin Prestij, İşte Platin Prestij Plus, İşte Platin Ultra

Paketlerinden birini kullanan kullanıcılar ise, her 30 dakika konuşma için 9 TL, her 30 SMS için 9 TL ve her 200 MB intetner için 9 TL ödeme yapmak zorundadır.

Turkcell Tarife Bilgileri Nasıl Öğrenilir

Tarife bilgilerinizi sorgulama yapmak için TARIFE yazıp 2222’ye kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Kalan dakikalarınızı öğrenebilmek için KALAN yazıp 2222’ye kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Turkcell kullanıcıları *159# kodunu arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilir.

Eğer Turkcell faturalı hat sahibi iseniz cep telefonunuzdan *177*1# tuşlayarak mevcut paketinizi sorgulayabilir, tarife bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer hazır kart sahibi iseniz yine cep telefonunuzdan *166*1# tuşlayıp paket sorgulaması ve tarife bilgisi edinebilirsiniz.

Ayrıca paket sorgulamasını www.turkcell.com.tr adresine girerek online işlemler üzerinden de yapabilirsiniz. Hangi yolla yaparsanız yapın tün bu paket sorgulama işlemleri tamamen ücretsizdir.

Turkcell Tarife Bilgileri Nasıl Sorgularım

Kullandığınız telefonun mesaj kısmına TARIFE yazıp 2222‘ye mesaj gönderdiğinizde kullandığınız tarife ve diğer tüm paketler cep telefonunuza SMS yoluyla iletilecektir.

Turkcell Tarife Nasıl Değiştirilir?

www.turkcell.com.tr  sayfasına giriş yaptıktan sonra ‘’hesabım’’ sekmesinde ‘’paket ve tarifelerim’’ bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Buradan tüm güncellemeleri, yeni paketleri görebileceksiniz.

Turkcell Tarife Bitiş Tarihi Sorgulama

Kullanmış olduğunuz tarife bilgilerini ayrıntılı almak için Dilerseniz DURUMUM yazarak 2222’ye ücretsiz SMS​ göndererek de öğrenebilirsiniz.​​ Mesaj yolu ile hattınıza ait bütün bilgiler kullandığınız paket ve abonelikler ayrıntılı olarak size gönderilecektir.

Turkcell Abonelikler Nasıl Öğrenilir?

Turkcell aboneliklerinin öğrenilebilmesi için www.turkcell.com.tr sayfasına giriş yaptıktan sonra yine  ‘’hesabım’’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Sayfada yer alan ‘’Hat özetim’’ sekmesinden aboneliklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzun kısa mesaj bölümünden DURUMUM yazıp 2222’ye kısa mesaj göndererek de aynı bilgilere erişebilirsiniz. Turkcell in kendi uygulaması olan Dijital Operatör Uygulaması üzerinden abonelik işlemlerinizi yenileyebilirsiniz. Dijital Operatör uygulamasını Play Store den ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilir, tüm takip işlemlerinizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.