Bedava İnternet

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? Vodafone faturalı hat sahipleri bazı dönemlerde faturalarını bazı sebeplerden dolayı geç ödemektedirler. Fatura son ödeme tarihi Vodafone tarafından size e-posta ve SMS ile bildirilmektedir. Eğer faturanızı size bildirilen son ödeme tarihinde ödemezseniz adım adım yaşanacakları size ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Pek çok kişi yaşanan bazı ekonomik sebepler yada hatlarına gelen yüksek faturalardan dolayı ödemelerini düzensiz olarak yapmaktadır. Vodafone faturası son ödeme tarihi sizin bu tarihe kadar kesin ödeme yapmanız gereken tarihtir. İşte vodafone faturasını son ödeme tarihi geçerse ne olur sorunun cevabı;

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Neler Olur

Vodafone faturalı hat sahiplerinin en sık yaşadığı sorunlardan biride faturasını geç ödemesi yada hiç ödememesidir. Vodafone faturalı hat sahipleri faturalarını son ödeme tarihinde ödemediklerinde Vodafone tarafından faturanın ödenmediği mesajı gönderilir.

Son ödeme tarihinden itibaren 1 haftalık ek süre tanınarak faturanın ödenmesi beklenir. Yani hattınızın son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta arama yada sms görüşmesine kapanmaz. Sadece geç ödemeye bağlı olarak %2,5 faiz uygulanır.

Eğer size tanınan ek 1 haftalık süre içerisinde ödeme yapmazsanız hattını giden aramaya ve sms gönderimine kapanır.

Son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içerisinde size bildirilen ödeme SMS’lerini dikkate almadığınızda hattınız ek 3 günlük süre tanınır ve bu süre içerisinde ödemediğinizde hattınız tamamen kapanır. Size arayanlar “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı alırlar. “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı sadece hattınızın faturanızı ödemediğinizde söylenir. Eğer sizde birini aradığınızda bu uyarı mesajını alıyorsanız hat sahibinin borcunu ödemediğini anlayabilirsiniz.

Hattınız tamamen kapandığında 1 ay içerisinde size borcunuzu ödemeniz için  tarafından taksitlendirme teklif edilir. Eğer hiç bir şekilde uzlaşma yolunu gitmezseniz 1 ay sonunda icraya verilirsiniz.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonra Kapanır

Vodafone hattınız borcunuzu son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde ödemediğiniz hattınız giden aramaya kapanır. 1 hafta sonunda ödeme yapmadığınızda 3 gün sonra hattınız tamamen kapanır ve sizi arayanlar size ulaşamaz.

Vodafone Faturalı Hat Borç Nedeni İle Kapanırsa Açma Kapama Bedeli Ödenir Mi

Yapılan düzenleme ile beraber faturanızı zamanında ödemediğinizde hattınız aramalara kapandığında ödeme yaptıktan sonra açılan hattınızı için sizden açma kapamalı bedeli talep edilir. Açma kapama bedeli bir sonraki faturanıza yansıtılır. Bu ücret 25 tl dir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehtap dedi ki:

    Faturaliyim faturasız hatta geçmek istiyorum