Bedava İnternet

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Müşterilerini yepyeni kampanyaları ile her daim mutlu etmeyi başaran Vodafone, ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörleri arasında bulunuyor.

Faturalı ve faturasız hatlara özel cazip avantajlara sahip olan bu operatörlerin kullanıcıları, zaman zaman faturalı hattan faturasıza ya da faturasız hattan faturalı hatta geçmeye karar verebiliyor.

Bu yazımızda faturalı hattını iptal ettirip, faturasız hatta geçmek isteyen Vodafone aboneleri için ‘Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçiş nasıl yapılır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Vodafone Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorsanız, size en yakın Vodafone mağazasına gidebilir ve bu talebinizi dile getirebilirsiniz.

Ya da müşteri temsilcisini arayıp, faturasız hatta geçmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

İşte, adım adım yapmanız gerekenler:

 • Öncelikle müşteri temsilcisini arayın. 542’yi arayıp, müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.
 • Ardından müşteri temsilcisi tarafından size yöneltilen güvenliğe dair sorulara doğru bir şekilde yanıt verin.
 • Soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızda müşteri temsilcisi faturasız hatta geçiş talebinizi alıyor. Bu noktadan sonra Vodafone tarafından aranmayı beklemeniz gerekiyor.
 • Vodafone müşteri temsilcisi, bir kez daha sizi tarifenizi değiştirmemeye ikna edebilmek için arıyor. Size neden faturasız hatta geçmek istediğinize dair birtakım sorular sorup, çözümler öneriyor.
 • Faturalarınızın kabarık olmasından dolayı faturasız hatta geçmek istediğinizi belirttiğinizde size uygun bir faturalı tarifeye sizi yönlendirmeye çalışıyor.
 • Son kararınızı verip, faturasız hat kullanmak istediğinizi açıkça dile getirdiğinizde ise hattınız faturasız hatta geçiriliyor.

Kısacası Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçebilmeniz için 2 yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Bunlardan ilki direk Vodafone mağazasına gitmek. Bir diğeri ise Vodafone müşteri temsilcisini aramak.

Yani Vodafone online işlemler ile kendi başınıza faturalı hattan faturasız hatta hiçbir şekilde geçiş yapamıyorsunuz.

Vodafone Faturalı Hattan Faturasız Hatta Nasıl Geçilir?

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçişte mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardan biride taahhüt bitiş sürenizdir. Taahhüt bitmeden faturalı hattınıza faturasız hatta taşımak cayma bedeli ödemenize neden olur. Çayma bedeli ödememek için mutlaka taahhüt sürenizin bitmesini beklemeli ve bu şekilde faturasız hatta taşıma işlemi yapmanız gereklidir.

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmak için Online self servis uygulamasına girerek taahhütün ne zaman biteceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca 7000 Self servis arayarak yada Vodafone müşteri numarası olan 0 (542) 542 00 00) arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vodafone faturalı hat sahipleri faturalı hatta geçiş yapmadan önce cayma bedeli öğrenmek ve hesaplamak için Vodafone Taahhüt ve Cayma Bedeli Hesaplama yazımızı inceleyebilirsiniz.

Unutmayın hattınızı faturasız hatta taşımak bazen ciddi cayma bedeli ödemenize neden olabilir. Özellikle Vodafone faturalı hattını iptal edip faturasız hatta taşıma işleminde zorluk yaşayanlar başka operatöre taşıma işlemi yaparak mutlaka cayma bedeli hesaplayarak hareket etmelerinde fayda vardır.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçmek istediğinizde herhangi bir taahhüdünüz olsun ya da olmasın‘faturalı hattan faturasız hatta geçiş bedeli’ ödemeniz gerekiyor.

Ödemeniz gereken bedel ise tarifenize ve taahhüt sürenize göre değişiklik gösterebiliyor.

Sizden talep edilen bedeli de göz önünde bulundurduktan sonra faturalı mı yoksa faturasız hattın mı sizin için daha avantajlı olacağını iyice değerlendirmelisiniz.

Faturasız hattın size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, akıllı cihazınızı fazla kullanmıyorsanız, faturalıdan faturasız hatta herhangi bir ikileme düşmeden geçmenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone faturalıdan faturasıza transfer nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Daha önce faturalı hattan faturasız hatta geçiş yaptıysanız, konu ile ilgili deneyiminizi ve görüşünüzü yorum kısmına yazabilir, takipçilerimizi konuya dair bilgilendirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Kaç Gün

Aynı opratör içerisinde yapılan geçişlerde işlem aynı gün sonuçlanmaktadır. İster faturalıdan faturasıza geçin isterseniz faturasızdan faturalıya geçin Vodafone mağazalarında aynı gün içerisinde geçişiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz online işlemler menüsünden yada Vodafone yanımda uygulaması üzerinden geçiş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli

Faturasızda faturalıya geçiş oldukça kolay olmasına rağmen faturalıdan faturasız geçmek bazen bir sıkıntılı olabilir. Özellikle taahhütlü paketlerde hazır karta geçmek size yapılan indirimlerin cayma bedeli olarak karşınıza çıkmasına neden olabilir. Eğer cihaz kampanyasından yararlandıysanız kalan cihaz bedeli peşin olarak sonraki faturanıza yansıtılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. sedat koşar dedi ki:

  vodafone kadar sahtekar dolandırıcı bir operatör görmedim tarifemi değiştirdim 49 tl karşılığı devreden uyumlu 5 tarife (5 gb internet.1000 dk.1000sms) fakat verilen paket 2 gb internet,548 dk,548 sms 53 tl olarak yansıtıldı bu dolandırıcılık değilde nedir tambir şerefsizlik

 2. Talha Hulusi dedi ki:

  Resmen soyuyor Vodafone faturalıhattımdan faturasızageçeyim dedim 268 TL para istiyorlar sakın bu operatöre abone olmayın

 3. Hasan dedi ki:

  Türkcele geçiyorum wadafone insanları soymak için kurulmuş bi operatör faturada sürekli sürprizle karşılaşmamak neredeyse imkansız

 4. Raad dedi ki:

  Vodafone kadar sahtekar Bir operatör görmedim yaptıkları tek sey Dolandirmak Allah belalarını versin

  1. Elif özbakır dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum

 5. Celal dedi ki:

  Vodafon sahtekar faturaya haksız fazla para yansıyor ALLAH belasını versin

 6. Atiye dedi ki:

  benim faturasiz hattim neden faturali oldu vodafone?!! Faturasız hat kullanıyordum haberim olmadan faturalı hatta geçirmişler.

 7. Osman dedi ki:

  Faturam 29 TL Olmasına rağmen 49TL geliyor

 8. Canan akdemir dedi ki:

  Benim tarifem 45 TL 185 TL telefon ücreti hoparlör. 9 TL toplam 239 TL ama bana gelen fatura 330 TL 80 kuruş ben cimere şikayet ettim bilişim ve teknoloji bakanliginada şikayet ettim vodefon bayisi prim kazanmak için fazla fazla cihaz parası yüklemiş arkadaşlar gidin cimere şikayet edin ve fazla paranızı alın tüketici mahkemesine cimer gönderiyor. Ve hakkınızı alın bir kağıda da imza atsanız boştur en iyisi cimer bilişim teknolojileri bakanlığı ve tüketici hakem heyeti ve ticaret il müdürlüğü dur

 9. Mehmet Çelik dedi ki:

  Vodafone çalışanları yalancı benin faturam 29tl olmasına rağmen 41tl 61 TL geliyor geçen gün aradılar sordum 39 TL olarak gözüküyormuş kabul etim şimdi ise 62 TL oldu böyle yalancı personel olmaz şikayet edeceğim sonucuna katlanır her kimse zaten ses kaydı almıyor mu

 10. MEHMET dedi ki:

  vodafon kadar sahtekar görmedim 29 tl olan faturam 108 tl geldi haram zıkım olsun

 11. Onur dedi ki:

  Vodafone gibi sizin musteri temsilcinizi sikeyim faturadan çıkmaya çalışıyorum 87 dakikada musteri temsilcisine baglamiyolar şerefsizler

 12. Tülay dedi ki:

  Çok sahtekar ve dolandırıcısınız fturasızdan faturalıya bir mesaja tıklamak yetiyorken faturalıyı faturasız yapmak hiç mümkün olmuyor ne hikmetse cidden söyleyecek söz bulamıyorum

 13. Şaban dedi ki:

  Merhba sayın müşteri hizmetleri, faturalidan faturasiza geçmek istiyorum ama lakin aynı numarayı kulanmak istiyorum

 14. Deniz dedi ki:

  Vodafone da azdı kendini ne halt saniyo anlamdm zaten müşteri temsilcileri bı minnetsiz konuşuyorlar. Sanki hayirlarina iş yapiyolar faturamı sorguluyorum SMS bittiğini bliyrm ek paket almiyrm bana hediye SMS geldi diye msj geliyo kullanmiyorumda ay sonunda hediye smsin parasi faturama yansiyo insallh hayır görme vodafone

 15. Serhat dedi ki:

  Faturasız hatta geçiş

 16. Serhat dedi ki:

  Faturasız hatta geçiş yapma

 17. freedoom dedi ki:

  faturalı hat kullanmayın neden derseniz bu yaşadığınız sorunları vodafone turkcell türk Telekom bimcell pttcell hepsinde yaşarsınız vodafone de yaşadım turkcelle geçeyim veya turkcell de yaşadım türk telekoma geçeyim orda yaşamam demeyin hepsinde aynı sorun yaşarsınız farklı ve fazla fatura çıktığı çoğunlukla doğrudur bazende müşteriler tarifeleri dinlemeden telefonda müşteri temsilcisiyle konuşurken farkında olmadan onay veriyor onay verdiğini unutuyor vb. talihsiz durumlar yaşıyor mağdur olmamanız için bayilere gidip işlem yaptırın ve bu işleri bilen birisi olsun yanınızda illa faturalı istiyorum derseniz dediklerimi uygulayın sorun yaşamazsınız aksilik durumunda bile nasıl çözeceğinizi bulursunuz umarım faydalı olmuştur yazdıklarım iyi günler herkese.

 18. yakup dedi ki:

  30 haziran 2020 tarihinde tarifemin süresi bitiyordu. O gün vodafon bayiine gidip faturasız hatta geçmek istediğimi söyledim. Bayiideki bayan ise bu işlemin sadece müşteri hizmetlerinden yapıldığını söyledi. Müşteri hizmetlerini aradım ve bir saate yakın telefonda bekledim. Nihayet bir müşteri temsilcisine bağlandım. Müşteri temsilcisine faturasız hatta geçiş işlemimin yapılmasını rica ettim. Fakat bana değişik değişik kampanyalar teklif etmeye başladı. Ben faturasıza geçmek istiyorum dedikçe, o bana yeni yeni tarife teklifleri sunuyordu. Bir noktadan sonra fıttırmamak için sesimi yükselttim ve FATURASIZ HATTA GEÇİŞ İŞLEMİMİ YAP DA BİTSİN ARTIK BU GÖRÜŞME dedim. Nihayetinde işlemimi gerçekleştirdiğini söyledi. Bu şahsa özellikle dedim ki, bak bugün benim tarifemdeki son gün. Bu işlem bugün olmazsa yarın sözleşmem otomatik olarak yenilecek. Bununla ilgili bir sorun yaşamam değil mi, diye bir kaç kez sordum ve her seferinde hiçbir sorun olmaz dedi. Gece on ikiyi geçtikten sonra ise tarifemin otomatik olarak yenilendiğiyle ilgili bir mesaj aldım. Gözümüzün içine baka baka resmen SOYULUYORUZ. Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını gasp ediyorlar. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Her gün benim gibi yüzbinlerce insan mağdur oluyor ve bizim sırtımızdan hak etmedikleri milyarlarca dolar kazanıyorlar. Normalde hükümetin bu sektörü derhal devletleştirip vatandaşı bu soygundan kurtarması gerek. Ama nedense bizim hükümet bu soyguna ortak olmayı seçmiş.

 19. Michael schofield dedi ki:

  Ben böyle bişey görmedim 3 ay önce yanlışlıkla faturalıyı geçtim 3 aydır çıkmama izin vermedi şimdide kendi kendine 12 aylık paket başlatmış tam bir baş belası sülük gibi yapıştı çıkaramıyorum hiç Bi şekilde nasıl para koparacaklarını şaştılar iyice

 20. Mustafa dedi ki:

  Faturasız hattan faturalı hata haberim olmadan geçiş yapmışlar

 21. Apo dedi ki:

  Vodafone gibi sahtekar görmedim.kendi başlarına faturalı hatta çeviriyorlar.arayıncada şöyle ceza böyle ücret diye zorluk çıkarıyorlar insanı mahkum ediyorlar.9 aydır faturasıza geçiremedik.bşz geçmedikki faturalıya.kendi başlarına geçirmişler Allah kahretsin böyle operatörü

 22. Zara dedi ki:

  Bir ay önce faturalı hat aldık sözde aylık 70 TL fatura olacaktı amma bir ay geçmeden 45 tl ne için geldi bilemedik bugün 640 TL borcumuz olduğu için aramalar kapandı ne borcu ne için bulamıyoruz

 23. Metin dedi ki:

  Arkadaşlar vodafone sahtekar bir kuruluştur ve çalışanlarin bizlerden aldıkları haksız para TÜRKIYE de tüm vodafone çalışanlara eşit bir şekilde dağıtılmaktadır o yüzden hangi bayiye giderseniz gidin sizi kandırmaya calsiiyolar babalarının hayrına değil yani kendi çıkarları için