Bedava İnternet

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Müşterilerini yepyeni kampanyaları ile her daim mutlu etmeyi başaran Vodafone, ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörleri arasında bulunuyor.

Faturalı ve faturasız hatlara özel cazip avantajlara sahip olan bu operatörlerin kullanıcıları, zaman zaman faturalı hattan faturasıza ya da faturasız hattan faturalı hatta geçmeye karar verebiliyor.

Bu yazımızda faturalı hattını iptal ettirip, faturasız hatta geçmek isteyen Vodafone aboneleri için ‘Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçiş nasıl yapılır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Vodafone Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorsanız, size en yakın Vodafone mağazasına gidebilir ve bu talebinizi dile getirebilirsiniz.

Ya da müşteri temsilcisini arayıp, faturasız hatta geçmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

İşte, adım adım yapmanız gerekenler:

 • Öncelikle müşteri temsilcisini arayın. 542’yi arayıp, müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.
 • Ardından müşteri temsilcisi tarafından size yöneltilen güvenliğe dair sorulara doğru bir şekilde yanıt verin.
 • Soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızda müşteri temsilcisi faturasız hatta geçiş talebinizi alıyor. Bu noktadan sonra Vodafone tarafından aranmayı beklemeniz gerekiyor.
 • Vodafone müşteri temsilcisi, bir kez daha sizi tarifenizi değiştirmemeye ikna edebilmek için arıyor. Size neden faturasız hatta geçmek istediğinize dair birtakım sorular sorup, çözümler öneriyor.
 • Faturalarınızın kabarık olmasından dolayı faturasız hatta geçmek istediğinizi belirttiğinizde size uygun bir faturalı tarifeye sizi yönlendirmeye çalışıyor.
 • Son kararınızı verip, faturasız hat kullanmak istediğinizi açıkça dile getirdiğinizde ise hattınız faturasız hatta geçiriliyor.

Kısacası Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçebilmeniz için 2 yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Bunlardan ilki direk Vodafone mağazasına gitmek. Bir diğeri ise Vodafone müşteri temsilcisini aramak.

BENZER KONULAR  Vodafone Evde İnternet Paketleri ve Kampanyaları

Yani Vodafone online işlemler ile kendi başınıza faturalı hattan faturasız hatta hiçbir şekilde geçiş yapamıyorsunuz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçmek istediğinizde herhangi bir taahhüdünüz olsun ya da olmasın‘faturalı hattan faturasız hatta geçiş bedeli’ ödemeniz gerekiyor.

Ödemeniz gereken bedel ise tarifenize ve taahhüt sürenize göre değişiklik gösterebiliyor.

Sizden talep edilen bedeli de göz önünde bulundurduktan sonra faturalı mı yoksa faturasız hattın mı sizin için daha avantajlı olacağını iyice değerlendirmelisiniz.

Faturasız hattın size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, akıllı cihazınızı fazla kullanmıyorsanız, faturalıdan faturasız hatta herhangi bir ikileme düşmeden geçmenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone faturalıdan faturasıza transfer nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Daha önce faturalı hattan faturasız hatta geçiş yaptıysanız, konu ile ilgili deneyiminizi ve görüşünüzü yorum kısmına yazabilir, takipçilerimizi konuya dair bilgilendirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Kaç Gün

Aynı opratör içerisinde yapılan geçişlerde işlem aynı gün sonuçlanmaktadır. İster faturalıdan faturasıza geçin isterseniz faturasızdan faturalıya geçin Vodafone mağazalarında aynı gün içerisinde geçişiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz online işlemler menüsünden yada Vodafone yanımda uygulaması üzerinden geçiş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli

Faturasızda faturalıya geçiş oldukça kolay olmasına rağmen faturalıdan faturasız geçmek bazen bir sıkıntılı olabilir. Özellikle taahhütlü paketlerde hazır karta geçmek size yapılan indirimlerin cayma bedeli olarak karşınıza çıkmasına neden olabilir. Eğer cihaz kampanyasından yararlandıysanız kalan cihaz bedeli peşin olarak sonraki faturanıza yansıtılır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. sedat koşar dedi ki:

  vodafone kadar sahtekar dolandırıcı bir operatör görmedim tarifemi değiştirdim 49 tl karşılığı devreden uyumlu 5 tarife (5 gb internet.1000 dk.1000sms) fakat verilen paket 2 gb internet,548 dk,548 sms 53 tl olarak yansıtıldı bu dolandırıcılık değilde nedir tambir şerefsizlik

 2. Talha Hulusi dedi ki:

  Resmen soyuyor Vodafone faturalıhattımdan faturasızageçeyim dedim 268 TL para istiyorlar sakın bu operatöre abone olmayın

 3. Hasan dedi ki:

  Türkcele geçiyorum wadafone insanları soymak için kurulmuş bi operatör faturada sürekli sürprizle karşılaşmamak neredeyse imkansız

 4. Raad dedi ki:

  Vodafone kadar sahtekar Bir operatör görmedim yaptıkları tek sey Dolandirmak Allah belalarını versin

 5. Celal dedi ki:

  Vodafon sahtekar faturaya haksız fazla para yansıyor ALLAH belasını versin

 6. Atiye dedi ki:

  benim faturasiz hattim neden faturali oldu vodafone?!! Faturasız hat kullanıyordum haberim olmadan faturalı hatta geçirmişler.

 7. Osman dedi ki:

  Faturam 29 TL Olmasına rağmen 49TL geliyor

 8. Canan akdemir dedi ki:

  Benim tarifem 45 TL 185 TL telefon ücreti hoparlör. 9 TL toplam 239 TL ama bana gelen fatura 330 TL 80 kuruş ben cimere şikayet ettim bilişim ve teknoloji bakanliginada şikayet ettim vodefon bayisi prim kazanmak için fazla fazla cihaz parası yüklemiş arkadaşlar gidin cimere şikayet edin ve fazla paranızı alın tüketici mahkemesine cimer gönderiyor. Ve hakkınızı alın bir kağıda da imza atsanız boştur en iyisi cimer bilişim teknolojileri bakanlığı ve tüketici hakem heyeti ve ticaret il müdürlüğü dur

 9. Mehmet Çelik dedi ki:

  Vodafone çalışanları yalancı benin faturam 29tl olmasına rağmen 41tl 61 TL geliyor geçen gün aradılar sordum 39 TL olarak gözüküyormuş kabul etim şimdi ise 62 TL oldu böyle yalancı personel olmaz şikayet edeceğim sonucuna katlanır her kimse zaten ses kaydı almıyor mu

 10. MEHMET dedi ki:

  vodafon kadar sahtekar görmedim 29 tl olan faturam 108 tl geldi haram zıkım olsun

 11. Onur dedi ki:

  Vodafone gibi sizin musteri temsilcinizi sikeyim faturadan çıkmaya çalışıyorum 87 dakikada musteri temsilcisine baglamiyolar şerefsizler