Bedava İnternet

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone yaptığı bir çok kampanyada yada indirimde abonelerinden en az 1 yıllık taahhüt istemektedir. Ayrıca cihaz kampanyaları yada elektrik eşya aldığında kesinlikle sizden belli bir süre vodafone hattınızı kullanacağınıza dair yazılı olarak sizden taahhüt almaktadır.

Vodafone taahhütler genelde 12 yada 24 ay olacak şekilde kullanıcılara sunulur. Normalde yüksel olan paketleri indirimli olarak size vereceğini söyleyen vodafone sizin taahhüdü bozmanız halinde yaptığı indirim farkını kaç ay kullandı iseniz sizden tek seferde peşin olarak son faturanıza yansıtır.

Genelde cayma bedeli olarak adlandırılan taahhüdü bozmak bazen keyif kaçıracak oranda yüksek ücretler ödemenize neden olabilir. Sizlere indirimli ve avantajlı olarak sundukları paketin indirim oranını geri iadesi olarak bilinir. Mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan cayma bedeli nasıl sorgulanır ve cayma bedeli nasıl öğrenilir sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Vodafone Taahhüt Bedeli Cayma Bedeli Nedir?

Kelime anlamı olarak bir şeyi yapmaya söz vermek, üstüne almak anlamına gelen taahhüt verme karşılık anlaşma ile yapılır. Vodafone ile indirimli fatura ödemek yada faturanıza ek cihaz almaz için belli bir süre taahhüt verirsiniz. Genelde numara taşıma sonrası yeni gelen müşterilerine büyük oranda indirim yapan Vodafone her hangi bir numara taşıma yada hat kapama işleminde size verdiğim ek indirimleri size kullandığınız süre boyunca indimli kullandığınız bütün ayların indirim oranını peşin olarak sizden talep eder.

Kısaca anlatmak gerekirse Vodafone 90 TL bir paketini size taahhüt karşılığı size 50 TL vermektedir. Siz bu indirimli paketi 6 ay kullanıp çayarsanız sizden 6 aylık indirim bedeli son faturanızda peşin olarak talep edecektir. Bu aslında çay bedeli değildir sizden sizden yaptığı indirimleri talep etmesidir.

Vodafone Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır

Vodafone taahhüt bedeli yada verdiğiniz taahhüt ne zaman biteceğini öğrenmek için en net bilgiyi çağrı merkezi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca vodafone uygulaması üzerinden faturalım kısmından taahhüt bitiş sürenizi görebilirsiniz.

Eğer vodafone bayilerine giderseniz size genelde yanlış bilgi verebilirler. Genelde ilk abonelik sırasında insanlara çay bedeli olmadığı söylenerek yanlış bilgi veriliyor. Vodafone bayilerinin amacı sadece size abone yapıp paket satmaktadır.

Vodafone yanımda uygulamasını ve faturalarını mutlaka iyice incelemeniz gereklidir. Ayırca yanımda uygulaması üzerinden  tarilerim ve paketlerim kısmından kullandığınız paketin kaç ay kaldığını görebilirsiniz. Ayrıca Tarifem ve paketlerim kısmından eğer cihaz aldıysanız kaç ay kaldığını ve toplam ödemeniz gereken ücreti anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

vodafone cayma bedeli öğrenme

 

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Öğrenirim

Vodafone cayma bedeli öğrenme müşteri hizmetlerin arayarak öğrenebilirsiniz. En net bilgiyi 0542-542-0000  ve 542 numarasından öğrenmeniz mümkün. Ayrıca eğer taahhütlü telefon aldıysanız cayma bedeli ve güncel toplam borcunuzu öğrenme için Vodafone yanımda uygulaması üzerinden Tarifem ve Paketleri kısmında ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu

Vodafone faturalı hat sahipleri taahhüt sorgulama işlemini için dilerlerse Vodafone taahhüt sorgulama kodu numarasını kullanabilir. Kaç ay taahhüt kaldığını sorgulamak için Telefonunuzdan *7000#  tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterlidir. Sorgulama kodu ile güncel faturanızı ve taahhüdünüzün kaç kaldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kaç Ay Taahhüdüm Kaldı

Taahhütlü hatları genelde 12 ay yada 24 ay olarak verilmektedir. Eğer taahhüdünüzün kaç ay kaldığını öğrenmek istiyorsanız Vodafone yanımda uygulaması üzerinden, Vodafone self servisi üzerinden ve müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bozma Bedeli

Vodafone taahhüt bozma bedeli yada cayma bedeli için hattı kaç ay kullandığınız ve cihaz alıp almadığınız cayma bedelinde belirleyici unsurlardır. Kullandığınız aya bağlı olarak yapılan indirimler, vergiler ya hizmet bedeli adı altında ücret alınmaktadır. Vodafone cayma bedeli hesaplaması ise aşağıdaki gibi yapılır.

vodafone cayma bedeli hesaplama

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır

Vodafone çay bedelini öğrenmek ve hesaplamak için sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum. Aslında pakete ve anlaşmaya göre değişen vodafone cayma bedeli hesaplama işlemi işlemi yakın ücreti çıkaracaktır. İşte vodafone taahhüt bozma sonu cayma bedeli hesaplama kriterleri;

 • Yapılan indirimler( İndirim yapılmadan hesaplanır)
 • Kalan cihaz taksitleri
 • Aktivasyon ücreti
 • Başvuru bedeli
 • Hizmet bedeli
 • Devlete ödenen vergiler

Son faturanızda yukarıda saydığım bütün hizmetlerin bedeli tek seferde peşin olarak sizden talep edilir. Genelde cayma bedeli aboneye çok yüksek gelmektedir.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Vodafone taahhüt bitmeden iptal etme işleminde bulunmak cayma bedeli ve cezai işlem ödemenize neden olabilir. Eğer Vodafone taahhüt iptal etme işlemi yapmak istiyorsanız 0 850 542 0 542 numarasını arayarak iptal talebinde bulunmanız ve ödeyeceğiniz cezayı öğrenmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapmadan numara taşımak ve taahhüt bozmak cayma bedeli ödemenize neden olabilir.

 

Vodafone Taahhüt Biterse Ne Olur

Vodafone 12 ay yada 24 ay boyunca verdiğiniz taahhüt bitirse indirimli fiyattan yararlanmak için mutlaka tekrar taahhüt vermeniz gereklidir. Vodafone taahhüt biterse indirimle paket ve kampanya hakkınız bittiği için tekrardan taahhüt vermemeniz size yüksek fatura çıkmasına neden olur.

Vodafone Taahhüt Bitiş Tarihini Nasıl Öğrenebilirim

Vodafone taahhüt bitiş tarihini öğrenemk için self servis uygulaması olan Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak faturalarım adımı takip ederek kaç ay taahhüt sürenizin kaldığını öğrenebilirsiniz. Yanımda uygulaması içerisinde bulunan faturalarım linkine tıkladığınızda kalan taahhüt sürenizi görebileceğiniz gibi kaç aydır ödeme yaptığınızı da görebilirsiniz.

vodafone cayma bedeli öğrenme

Vodafone Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone cayma bedeli öğrenmek için Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan olan 0542-542-0000 ve 542’i arayabilir Vodafone mağazalarına gidebilir yada Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Cayma Bedeli 2021

Vodafone cayma bedeli için örnek verecek olursa normal paket fiyatı 100 TL olan bir paket size taahhütlü olarak 6* TL 12 yada 24 ay boyunca indirimli olarak verilmektedir. Eğer siz taahhüt süresi bitmeden çıkarsanız indirimli kullandığınız ay kadar size cayma bedeli tahsil edilir. 12 ay taahhüt verip 6 ay sonunda taahhüttü bozarsanız 6 x 40 = 240 cayma bedeli son faturanıza yansıtılır. Toplan indirim bedelinin yanında ayrıca yasal vergiler eklenerek size fatura edilir.

Vodafone Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Genelde pek çok kişi cayma bedeli ödemek istiyorum sorusunu çok sık sormaktadır. Eğer her hangi bir cihaz telefon, tablet yada modem almadıysanız sözleşmede cayma bedeli olup olmadığını mutlaka incelemeniz gereklidir. Genelde vodafone bayilerinde cayma bedeli olmadığı yönünde yanlış bilgiler verilerek insanlar mağdur edilmektedir.

Sizlere vodafone taahhüt bitiş tarihini nasıl öğrenirim ve vodafone yanımda cayma bedeli öğrenme işlemi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. BİROL dedi ki:

  Vodafone beni hayattan soğuttun

 2. biktik sizden dedi ki:

  vodefone ipin ucunu kaçırdı…ben TT iki aya kadar kaçarım, yani bu insanı enayi yerine koyma işinden vaz geçin (tüm operatörlerin özellikle de vodefone)

 3. Ugur dedi ki:

  39 TL Lil faturam nasıl olurda 60tl olur nefret ettim bu vadafondan

 4. Şükran dedi ki:

  Geçen ay geçtim tarifeye caymak istiyorum 12aylık cayma bedeli istiyorlar yoksa kullandığım aylarını öderim

 5. Ahmet kara dedi ki:

  Berbat bir müşteri memnuniyeti politikanız var bir ay oldu evde internet çekmiyor 20 kere arıza kaydı oluşturuldu modem arızalı ne gelen var nede giden 7 ay oldu 1500 tl çayma bedeli isteniyor internet alırken kedi çaymak isteyince arslan kesiliyorsunuz teknik ekip yurt dışındanmı geliyor wodafon berbat bir sisteminiz var hizmet yok

  1. ibrahim dedi ki:

   tuketici hakem heyetine basvur ben hallettim oyle odemedim

   1. Koray dedi ki:

    Nasıl hallettiniz acaba yaptığınız işlemleri anlatabilirmisiniz?

   2. f dedi ki:

    tüketici hakem heyeti sözleşme mi istiyor vodafoneden nasıl temin ettiniz

 6. bedia seleş dedi ki:

  inanılmaz bir fatura tutarı geldi. hem de tarifemi aşmadığım halde. faturada kiadrete hiç oturmadığım bir adres. bu ay kimi kazıklayacağını şaşırmış olmalı. bence bu operatör tamamen kapanmalı. insanları çok mağdur ediyor. gerekli yerlere şikayet dilekçelerimi verdim umarım güzel sonuçlanır.

 7. Ekrem Yıldırım dedi ki:

  Saçma sapan iş yapıyorlar. Aybaşında 3 hattımı taşıdım. Yanımda programında üçündede 7gb int. 750 dak ve 250 SMS. Vardı, yaklaşık 1/ gün sonra eşimdeki kalan dakikada 0 dedi kullanmış dedim uyarıp 7 TL ye 500 dak aldım. Oglumdaki 7000 den sorguda 560 dak var. Diyordu bu gün ay 16 ve bildirim geldi. Eşime yüklediğim 500 dak. Bitmiş. Oğluma ise 29 TL lik faturanızın borcu 49 TL oldu diye. BENDE 3 ÜNÜDE iptal ettim biraz önce. Arkadaşlar inek zannedip sağmaya başladı.

 8. Ahmet semih polis dedi ki:

  Vodafonenun Allah belasini versin kesinlokle almayin ben hayatimdan sonsuza kadar cikariyorum cayma bedeli1500 diyor o.cocugu

  1. Çağatay dedi ki:

   Son durum nedir şerefsizler bize de 1058 tl cayma bedeli çıkardılar

  2. Serkan dedi ki:

   Tam bi soyguncu bunlar devlet neden sessiz bu konuda anlamiyoruz cayma bedeli nedir. Caymasin diye yuksek fuatlar çıkarıyorlar.

 9. tuncay pehlivanlı dedi ki:

  24.07.2020 tarihinde taahhüt sürem sona ermiş, 59,00 TL aylık faturam geliyordu. Ağustos Ayında 89.00 TL fatura geldi nedenini sorduğumda taahhüt sürem bitmiş onun için dediler. beni arayıp uyarmadılar ben faturayı ödedim hemen başka bir hatta geçti. 19.08.2020 tarihinde inretnet aboneliğimin iptali için hem faks çektim hemde internet iptali için mail gönderdim. fakat bana iptal edildiğine dair mesaj gelmedi. yine dün tekrar ( 01.09.2020 ) mail gönderdim iptali için yine faks çektim ben 19.08.2020 tarihinden itibaren kullanmıyorum. ama bir türlü aboneliğimi iptal ettiremiyorum lanet olsun bir daha asla vodofone almayacağım telefonlarda süresi dolunca hemen iptal ettireceğim elimde belge ve kayıtlar var sadece ağustos ayını ödeyeceğim tekrar eylül ayında fatura çıkarırlarsa kesinlikle ödemeyeceğim lanet olsun haram zehir zıkkım olsun bu fazladan aldıkları ücret yazık

  1. Serkan dedi ki:

   Devletin denetimi yokmu bu konularda anlamiyorum.devlet ciftlik olmus kim kime yaslarsa olan madur insanlara oluyor.

 10. Mahmut karataş dedi ki:

  Vodafone çok berbat bir firma bu gün tam 45 dakika aradım müşteri hizmetlerine ulaşamadım en kısa sürede bu firmadan ayrılaca m böyle bir sistem yok arıyorum en kısa sürede bağlanacaksınız diyor ama tam 45 dakika bekledim yine bağlamadı

 11. Mehmet erdem dedi ki:

  Tarifen bitiyor diye mesaj gönderiyorsunuz .günlerce arayıp zar zor bir müşteri temsilcine ulaşıyorum 64.90tl olan tarifem en uygun olan 16 mg hız ile sınırsız 74.90 TL olan tariye geçiyoruz .gelen fatura 74.90 ardından gelen fatura 236.99 üstelik evde yokum internet modemin fiside cekili tahut ettim halde tahut yok gibi işlem yapılmış yada aklıma başka bir ifade gelmiyor . tahut sonrası gelen fatura 74.90 da sonraki ay gelen bu iki gündür aramama rağmen bir muhatap bulamadım bizim günahımız ne vadofon hemen iptal edeceğim. Ve bu faturayı da düzeltin benim tahutum var .nasıl böyle bir hata yapıyorsunuz.anlamiyorumn bu hata duzeltilene kadar bu faturayı odemiyorum.

 12. Seyit dedi ki:

  Vodafon tek kelime bayilerinin dedigi gibi allah belanı versin

 13. Mehmet dedi ki:

  ev interneti 200 geldi… taahhüt bitmiş sözde 2 ay önce yenilemişlerdi, vodafone pişmanlıktır…

 14. Mahir dedi ki:

  Vodafone kadar kolpa bir şirket yok

 15. Oğuz dedi ki:

  Çekmiyor , Google maps GPS arayıp duruyor. 3 ay oldu lanet ettim ya.

 16. Memo dedi ki:

  İnternetı uzay boşlugunda gezmeye çalısan astronot gıbı yavaş yavaş hedefe ulasıyo pıng 70 ın altına duşmuyo ben 3000 pıngı gordum aga suan musterı hızmetlerıne bağlanmaya calısıyom kapattırcam cayma bedelı derse 2014 yılında bakanlık cayma bedelını kaldırmıs odeme mecburiyetinde değiliz tutturabildiklerınden alıyolar o parayı odemeyın arkadaş para mara bu operatorude kapatması lazm devlet

 17. Gülay dedi ki:

  06.10 .2020 tarihinde taahhudum sona erdi hat kapatma işlemi yaptirmak için 05.10.3020 tarihinde Merzifon Vodafon şubesine gittiğimde oradaki Vodafon çalışanı kendilerinin bu işlemi yapmadığını 542 yi aramam gerektiğini ,06 .10 2020 tarihinde arayabilecegimi söyledi fakat bu tarihte otomatik olarak başka tarifeye geçmiştim bile müşteri hizmetlerini aradığımda beni hat iptali için beni sonra arayacaklarını söylediler fakat aramadilar bu durumda hakkımı nasıl arayacağım fatura ve cayma bedeli ödemek zorunda mıyım beni yanlış yönlendirdikleri için şikayetçiyim hakkımı sonuna kadar arayacağım

 18. Özlem dedi ki:

  27.07.2019 da Vodafon bayiden ev interneti aldıgımda taahhüt süresinin 12 ay olduğu söylendi. Vodafon interneti çok iyi kullanamadığımız için aldıktan 3 ay sonra iptal etmek için bayiye gittiğimde 12 ay dolmadan iptal edersem 500 TL cayma bedeli ödemem gerektiğini söylendi ve ben de iptal etmedim. Simdi 1 yıl dolduğu için iptal ettirmek istiyorum. Vodafone net aldığım için çok pişmanım. Taahhüt sürem doldu ipral ettirmek için müracat ettim. Müşteri hizmetleri aradı ve taahhüt süresinin 24 ay yani 2 yıl olduğunu ve cayarsam 700 TL ödemem gerektiğini söyledi. Bu kadar üçkağıtçılık olmaz. Satarken 1 yıl olan taahhüt süresi iptal ederken 2 yıl oluyor. Cayma bedeli de 500 TL den 700 TL ye cıkıyor. Lanet olsun vodafone net aldığım güne. Kullanamadığım internet için her ay fatura ödedim. İptal etmek istiyorum ettirmiyorlar yan kesici vodafone.

 19. muzaffer dedi ki:

  Dünyada böyle bir ilgisiz bir firma olduğunu sanmıyorum. Arıza, problem olduğunda ilgi sıfır. Zaten telefonları ve internetleri çekmiyor. Tamamen para sızdırma politikası üzerine kurulu bir sistemleri var. Sakın bulaşmayın. Sakın ama sakın.

 20. Necdet dedi ki:

  Yaa bütün son ayında ve bitimine kaç gün kala cayma bedeli ödenmez. Operatörler bize doğru cevap veremiyor.