Bedava İnternet

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone yaptığı bir çok kampanyada yada indirimde abonelerinden en az 1 yıllık taahhüt istemektedir. Ayrıca cihaz kampanyaları yada elektrik eşya aldığında kesinlikle sizden belli bir süre vodafone hattınızı kullanacağınıza dair yazılı olarak sizden taahhüt almaktadır.

Vodafone taahhütler genelde 12 yada 24 ay olacak şekilde kullanıcılara sunulur. Normalde yüksel olan paketleri indirimli olarak size vereceğini söyleyen vodafone sizin taahhüdü bozmanız halinde yaptığı indirim farkını kaç ay kullandı iseniz sizden tek seferde peşin olarak son faturanıza yansıtır.

Genelde cayma bedeli olarak adlandırılan taahhüdü bozmak bazen keyif kaçıracak oranda yüksek ücretler ödemenize neden olabilir. Sizlere indirimli ve avantajlı olarak sundukları paketin indirim oranını geri iadesi olarak bilinir. Mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan cayma bedeli nasıl sorgulanır ve cayma bedeli nasıl öğrenilir sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Vodafone Taahhüt Bedeli, Cayma Bedeli Nedir?

Kelime anlamı olarak bir şeyi yapmaya söz vermek, üstüne almak anlamına gelen taahhüt verme karşılık anlaşma ile yapılır. Vodafone ile indirimli fatura ödemek yada faturanıza ek cihaz almaz için belli bir süre taahhüt verirsiniz. Genelde numara taşıma sonrası yeni gelen müşterilerine büyük oranda indirim yapan Vodafone her hangi bir numara taşıma yada hat kapama işleminde size verdiğim ek indirimleri size kullandığınız süre boyunca indimli kullandığınız bütün ayların indirim oranını peşin olarak sizden talep eder.

Kısaca anlatmak gerekirse Vodafone 90 TL bir paketini size taahhüt karşılığı size 50 TL vermektedir. Siz bu indirimli paketi 6 ay kullanıp çayarsanız sizden 6 aylık indirim bedeli son faturanızda peşin olarak talep edecektir. Bu aslında çay bedeli değildir sizden sizden yaptığı indirimleri talep etmesidir.

Vodafone Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır

Vodafone taahhüt bedeli yada verdiğiniz taahhüt ne zaman biteceğini öğrenmek için en net bilgiyi çağrı merkezi arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca vodafone uygulaması üzerinden faturalım kısmından taahhüt bitiş sürenizi görebilirsiniz.

Eğer vodafone bayilerine giderseniz size genelde yanlış bilgi verebilirler. Genelde ilk abonelik sırasında insanlara çay bedeli olmadığı söylenerek yanlış bilgi veriliyor. Vodafone bayilerinin amacı sadece size abone yapıp paket satmaktadır.

Vodafone yanımda uygulamasını ve faturalarını mutlaka iyice incelemeniz gereklidir. Ayırca yanımda uygulaması üzerinden  tarilerim ve paketlerim kısmından kullandığınız paketin kaç ay kaldığını görebilirsiniz. Ayrıca Tarifem ve paketlerim kısmından eğer cihaz aldıysanız kaç ay kaldığını ve toplam ödemeniz gereken ücreti anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

vodafone cayma bdeli

Vodafone Çay Bedelini Nasıl Öğrenirim

Vodafone çay bedeli müşteri hizmetlerin arayarak öğrenebilirsiniz. En net bilgiyi 0542-542-0000  ve 542 numarasından öğrenmeniz mümkün. Ayrıca eğer taahhütlü telefon aldıysanız cayma bedeli ve güncel toplam borcunuzu öğrenme için Vodafone yanımda uygulaması üzerinden Tarifem ve Paketleri kısmında ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Sorgulama Kodu

Vodafone faturalı hat sahipleri taahhüt sorgulama işlemini için dilerlerse Vodafone taahhüt sorgulama kodu numarasını kullanabilir. Kaç ay taahhüt kaldığını sorgulamak için Telefonunuzdan *7000#  tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterlidir. Sorgulama kodu ile güncel faturanızı ve taahhüdünüzün kaç kaldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kaç Ay Taahhüdüm Kaldı

Taahhütlü hatları genelde 12 ay yada 24 ay olarak verilmektedir. Eğer taahhüdünüzün kaç ay kaldığını öğrenmek istiyorsanız Vodafone yanımda uygulaması üzerinden, Vodafone self servisi üzerinden ve müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bozma Bedeli

Vodafone taahhüt bozma bedeli yada cayma bedeli için hattı kaç ay kullandığınız ve cihaz alıp almadığınız cayma bedelinde belirleyici unsurlardır. Kullandığınız aya bağlı olarak yapılan indirimler, vergiler ya hizmet bedeli adı altında ücret alınmaktadır. Vodafone cayma bedeli hesaplaması ise aşağıdaki gibi yapılır.

Vodafone Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır

Vodafone çay bedelini öğrenmek ve hesaplamak için sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum. Aslında pakete ve anlaşmaya göre değişen vodafone cayma bedeli hesaplama işlemi işlemi yakın ücreti çıkaracaktır. İşte vodafone taahhüt bozma sonu cayma bedeli hesaplama kriterleri;

 • Yapılan indirimler( İndirim yapılmadan hesaplanır)
 • Kalan cihaz taksitleri
 • Aktivasyon ücreti
 • Başvuru bedeli
 • Hizmet bedeli
 • Devlete ödenen vergiler

Son faturanızda yukarıda saydığım bütün hizmetlerin bedeli tek seferde peşin olarak sizden talep edilir. Genelde cayma bedeli aboneye çok yüksek gelmektedir.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Vodafone taahhüt bitmeden iptal etme işleminde bulunmak cayma bedeli ve cezai işlem ödemenize neden olabilir. Eğer Vodafone taahhüt iptal etme işlemi yapmak istiyorsanız 0 850 542 0 542 numarasını arayarak iptal talebinde bulunmanız ve ödeyeceğiniz cezayı öğrenmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapmadan numara taşımak ve taahhüt bozmak cayma bedeli ödemenize neden olabilir.

Vodafone Taahhüt Biterse Ne Olur

Vodafone 12 ay yada 24 ay boyunca verdiğiniz taahhüt bitirse indirimli fiyattan yararlanmak için mutlaka tekrar taahhüt vermeniz gereklidir. Vodafone taahhüt biterse indirimle paket ve kampanya hakkınız bittiği için tekrardan taahhüt vermemeniz size yüksek fatura çıkmasına neden olur.

Vodafone Cayma Bedeli Ödemek İstemiyorum

Genelde pek çok kişi cayma bedeli ödemek istiyorum sorusunu çok sık sormaktadır. Eğer her hangi bir cihaz telefon, tablet yada modem almadıysanız sözleşmede cayma bedeli olup olmadığını mutlaka incelemeniz gereklidir. Genelde vodafone bayilerinde cayma bedeli olmadığı yönünde yanlış bilgiler verilerek insanlar mağdur edilmektedir.

Sizlere vodafone taahhüt bitiş tarihini nasıl öğrenirim ve vodafone yanımda cayma bedeli öğrenme işlemi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Peki ya siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. BİROL dedi ki:

  Vodafone beni hayattan soğuttun

 2. biktik sizden dedi ki:

  vodefone ipin ucunu kaçırdı…ben TT iki aya kadar kaçarım, yani bu insanı enayi yerine koyma işinden vaz geçin (tüm operatörlerin özellikle de vodefone)

 3. Ugur dedi ki:

  39 TL Lil faturam nasıl olurda 60tl olur nefret ettim bu vadafondan

 4. Şükran dedi ki:

  Geçen ay geçtim tarifeye caymak istiyorum 12aylık cayma bedeli istiyorlar yoksa kullandığım aylarını öderim

 5. Ahmet kara dedi ki:

  Berbat bir müşteri memnuniyeti politikanız var bir ay oldu evde internet çekmiyor 20 kere arıza kaydı oluşturuldu modem arızalı ne gelen var nede giden 7 ay oldu 1500 tl çayma bedeli isteniyor internet alırken kedi çaymak isteyince arslan kesiliyorsunuz teknik ekip yurt dışındanmı geliyor wodafon berbat bir sisteminiz var hizmet yok

 6. bedia seleş dedi ki:

  inanılmaz bir fatura tutarı geldi. hem de tarifemi aşmadığım halde. faturada kiadrete hiç oturmadığım bir adres. bu ay kimi kazıklayacağını şaşırmış olmalı. bence bu operatör tamamen kapanmalı. insanları çok mağdur ediyor. gerekli yerlere şikayet dilekçelerimi verdim umarım güzel sonuçlanır.

 7. Ekrem Yıldırım dedi ki:

  Saçma sapan iş yapıyorlar. Aybaşında 3 hattımı taşıdım. Yanımda programında üçündede 7gb int. 750 dak ve 250 SMS. Vardı, yaklaşık 1/ gün sonra eşimdeki kalan dakikada 0 dedi kullanmış dedim uyarıp 7 TL ye 500 dak aldım. Oglumdaki 7000 den sorguda 560 dak var. Diyordu bu gün ay 16 ve bildirim geldi. Eşime yüklediğim 500 dak. Bitmiş. Oğluma ise 29 TL lik faturanızın borcu 49 TL oldu diye. BENDE 3 ÜNÜDE iptal ettim biraz önce. Arkadaşlar inek zannedip sağmaya başladı.

 8. Ahmet semih polis dedi ki:

  Vodafonenun Allah belasini versin kesinlokle almayin ben hayatimdan sonsuza kadar cikariyorum cayma bedeli1500 diyor o.cocugu