Bedava İnternet

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Girilir?

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Girilir?

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Girilir? İmternete sorusuz girebilmek için modeme ihtiyaç duyulmaktadır. Evinize yada iş yerinize internet başvurusu yaptığınızda size ayrıca modemde verilmektedir. Genelde internet bağlatmak için başvurduğunuzda verilen modem  Zyxel VMG 3312 B10-A modelidir.

En çok tercih edilen ve önerilen modemlerden biri olan  Zyxel VMG 3312 B10-A modemi bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bazen internet arayüzüne girmek isteyenler  Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi nedir sorusunu şifresini unuttuğu için sıklıkla araştırmaktadır.

İnternet ayarlarını yapmak, modemize bağlananları görmek için kullandığınız modem eğer  Zyxel VMG 3312 B10-A modemi ise sizlere bu yazımızda ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım. Almış olduğunuz  Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi hangi internet sağlayıcıdan aldığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her internet sağlayıcının  Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi farklı olarak tanımlanmıştır. TTNET, Superonline, Turknet  Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi için ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

 Türk Telekom Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi

 Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi her internet sağlayıcısının aynı modemi vermesine karşın farklılık göstermektedir. Her internet sağlayıcısı kendine özel olarak tanımladığı şifreyi bilmeden modeme girmeniz mümkün değildir.

 Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Arayüz Şifresi ve Bilgileri

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: ttnet

Modem arayüzüne giriş yapmak için ilk olarak sizlere verdiğim ip adresini arama çubuğa yazarak giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi yazmanız yeterlidir.

Turknet Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi ve Bilgileri

Abone sayısını her geçen gün artıran Turknet Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi için gerekli bilgiler ise;

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 & 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234

Modem arayüzüne ilk defa giriş yapanlar size verdiğim şifreyi kullanarak giriş yapabilirler. Eğer daha önce şifre belirlediyseniz ve şifrenizi hatırlamıyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekmektedir. Modem resetleme işleminden sonra fabrika ayarları geri yüklenecektir ve şifreniz sıfırlanacaktır. ize verdiğim şifre ile Turknet modem şifreni kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Arayüz Şifresi

Zyxel VMG 3312 B10-A modem siz internet sağlayıcısından verildiyse size verdiğim şifre ve kullanıcı adını kullanarak giriş yapabilirsiniz. Ancak modemi TTNET, Turknet yada Superonline’den değilde mağazadan aldıysanız kullanıcı adı ve şifresi ise;

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: 1234 yada admin

Eğer modemi kendiniz aldıysanız sizden şifre istemeden giriş yapmanıza olanak sağlayabilir. Modeme kullanıcı adını yazdıktan sonra şifre adımı direk geçebilirsiniz. Sizden şifre isterse verdiğim şifreyi kullanarak deneyebilirsiniz.

Yukarıda verdiğim bilgileri kullanarak modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifreyi girerek modeme giriş yapabilirsiniz.

Turkcell Superonline Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi

Turkcell tarafından aboneleri internet hizmeti vermek için kullanılan Superonline internet başvurusunda sizlere modemde verilmektedir. Eğer size verilen modem Zyxel VMG 3312 B10-A modeli ise kullanıcı adı ve şifresi bilgileri ise;

 • Modem Giriş Adresi: 192.168.1.1 ve 192.168.2.1
 • Kullanıcı Adı: admin
 • Şifre: superonline

Yukarıda verdiğim IP adresini tarayıcınızın arama çubuğa yazarak modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kullanıcı adını ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Eğer Superonline modemine bilgileri girdikten sonra hata alıyorsanız modemi resetlemeniz gerekmektedir.

Modemin reset tuşuna 10 saniye kadar bastıktan sonra fabrika ayarları geri yüklenecektir. Artık size verdiğim bilgilerle giriş yapabilirsiniz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Şifresini Kırma

Genelde yaşanan sorunlardan biride modem arayüzüne giriş yapamayanlar modemin şifresinin nasıl kırılacağını merak etmektedir. Modem şifresini kırmak yerine modem üzerinde bulunan reset tuşuna 10 saniye kadar basmanız yeterlidir. Fabrika ayarları sıfırlanacak ve ilk kurulumdaki şifreniz ile giriş yapabileceksiniz.

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra kesinlikle şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Yakınınızda bulunanlar modem arayüzüne girerek modem şifresini öğrenerek bilginiz olmadan internete bağlanabilir.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Nasıl Resetlenir

Modenizi giriş yaparken hata almanız durumunda şifrenizi sıfırlamak için fabrika ayarlarına geri döndürmeniz gerekebilir. Modemin altında yada yanında bulunan küçük reset tuşu yada küçük deliğe 10 saniye kadar basmanız gerekmektedir.

Modem sıfırlama için modemde bulunan küçük değile iğne yada sivri bir cisimle 10 saniye bastıktan sonra bütün ışıklar sönüp yandığında modem resetlenip fabrika ayarları geri yüklenmiştir demektir.

Zyxel Modem Arayüzüne Giremiyorum

Modeminize giriş yapamıyorsanız sizlere verdiğim kullanıcı adı ve şifre bilgilerini kullanarak giriş yapmanız mümkün. Eğer daha önceden belirlediğiniz şifreyi hatırlamıyorsanız modemi reretleyerek tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Modem arayüzüne giriş yapmak için ise modemi aldığınız internet sağlayıcısı ne olursa olsun internet arama çubuğuna yazmanız gerken IP adresi 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 olmalıdır. Bu Ip adreslerinden biri deneyerek modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. birkan dedi ki:

  elimde türktelekoma ait Zyxel VMG 3312 B10-A wifi var. Türkcelle geçiş yaptım fakat telekoma ait wifi kubul etmiyor. Bunun için ne yapmalıyım…?

  1. Mahmut dedi ki:

   Mac adresini bu cihaza girmelisin